Reklama

Vložte Kočku dali do mikrovlnky live kazetu a záznam koncertu

Proto jsme se letos rozhodli se k některým skladbám z Hedviky i ze starších alb vrátit ještě jednou – na noční session v prázdném Podniku.

Reklama

Letos v březnu jsme vydali naší třetí studiovou desku, Hedviku. Je z všech našich desek tou naší nejmilejší (sorry Táto a Seate), nejvíc se blíží naší představě, jaká by měla být deska Vložte kočku – odvážná, proměnlivá, do detailu propracovaná, přesto hledající.

Systém nahrávání byl u Hedviky podobný oběma předchozím deskám – najít prostor, kde je nám dobře, sehnat techniku a pak se s tím během několika týdnů poprat.

Na novou desku zpravidla nahrajeme skladby, které jsou čerstvé, neohrané na koncertech, neposazené by se dalo říct. Skladby pak v dalších měsících a letech nabydou nových kontur, zažijí se nám i publiku, ale na desce už zůstávají ve své původní (někdy dost odlišné) podobě…

Proto jsme se letos rozhodli se k některým skladbám z Hedviky i ze starších alb vrátit ještě jednou – na závěr jarní tour jsme si naplánovali noční session v prázdném Podniku. Cíl byl zachytit skladby v podobě co nejbližší koncertu. Záznam a live mix obstaral náš zvukař rovnou do pásku (jak se to dělávalo). Natočili jsme i obraz – v režii, kameře a střihu Ateliéru 22. Pozvali jsme hosty (15 zpěváků). A vznikla nahrávka, která dokumentuje podobu skladeb, ke které dospěli během tour, po kontaktu s publikem - často v jednodušších aranžích, často naopak v komplikovanější podobě.

Reklama

Nahrávka „Vložte kočku živě z podniku – velikonoční sbohem pianu, velikonoční ahoj dětem“ je v několika ohledech dokumentem něčeho neopakovatelného. Po vystoupení v podniku naší sestavu opustil pianista Tomáš Kubín; v současnosti už jsme sezkoušeni s novým členem – kytaristou a cimbálistou Vladkem Miklášem – kam to VK posunulo, uvidíte na podzimních koncertech. Vydali jsme se novým směrem a nová live kazeta pro nás znamená symbolickou tečku za několika dobrodružnými a skvělými roky s pianem.

Další mizení, které se pojí s naší live kazetou, je mizení prostoru. Podnik (klub v budově bývalých Elektrických podniků Praha) zavřeli měsíc po našem natáčení (shodou okolností jsme klub otevírali i zavírali svým koncertem – a mezitím jsme tam ještě stihli natáčet). Takže nahrávka (hlavně její video verze) je jedním z posledních dokumentů jednoho klubu.

Reklama

Kazetu pokřtíme 21.10. v rámci narozeninových oslav klubu Roxy, Be23 a na dalších 4 koncertech po celé ČR. Koncerty doprovodí stage design a robotizovaná světla Dmitri Berzona. Tentokrát ve znamení zrcadel a točícího se lustru.

Nová nahrávka vyjde u labelu Landmine Alert v několika podobách – jako kazeta s přiloženým download kódem, na silikonových USB flashkách, ale také v audio i video podobě, jako digital download.

Pro sběratele a audio fanšmejkry bude k dispozici limitovaná edice 33 kazet za 33 stříbrných se 120 minutami záznamu všeho, co se v Podniku na velikonoční pondělí roku 2015 událo. Přímá kopie originál pásky se záznamem celých sessions (některé skladby naleznete ve dvou verzích; narazíte i na nepovedené začátky a podobné záležitosti; navíc nestříhaná verze obsahuje i skladby, které se do finální 45 minutové verze nevešli a které jinak vydávat nebudeme).

Reklama

Tak se na Vás těšíme na některém z koncertů, na kterých budeme oslavovat vznik naší nové live kazety! (Vložte kočku)

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama