Články / Seriály / / 3na3

3na3: Zimnichaak 2019

3na3: Zimnichaak 2019

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, mají uprostřed Orlové velkou černou tabuli, kde si ji můžete zkusit spočítat už podruhé. Futra je nízkoprahové centrum pro děti a mládež, které se snaží předcházet různým podobám rizikového chování. A Chee Chaak Tips jsou ostravská promotérská buňka, která se snaží o totéž, a to nejen koncerty a festivaly. Co z toho vyplývá dohromady, co bude na pořadu dne a noci? Pár odpovědí Zuzky Šrámkové, dvoudenní akce startuje tento pátek v podvečer.

Zimnichaak bude mít druhou edici, tentokrát to vypadá, že za nepoměrně jiných, mrazivějších podmínek. Čím se bude lišit od jedničky, co vás naučil minulý rok? A budou i „doprovodné“ akce typu exkurze Orlovou?
Pokračujeme ve stejné myšlence. Prostě nám je málo pořádat jen letní variantu. Taky během roku už nemáme kapacitu dělat koncerty dvakrát, třikrát měsíčně, jak tomu bylo kdysi, tak jsme prostě skumulovali na dva dny dvanáct kapel. Je pro nás hrozně důležitá spolupráce s Futrou, která je zkrátka stálice a už deset let aktivně buduje scénu. Taky mám škodolibou radost, že zrušíme některým lidem jejich komfortní navštěvování koncertů a vyšleme je do Orlové.

Bahratal padli, místo nich dorazí Decultivate, čekáte ještě nějaké změny?
Změny můžou přijít kdykoliv, všichni jsme jen nezodpovědní špinaví punkáči a tak to máme nejraději.

O polských Sierść říkáte, že to budou černí koně festivalu, ale to se dá tvrdit možná o každé druhé kapele v lajnapu? Anebo takhle – polská scéna bude mít tradiční zastoupení, koho dále sledujete na tamní scéně, na koho upozornit ty, kteří necítí sílu severu?
S Polskem se snažíme navázat komunikaci dlouhodobě. Stále to budujeme a snažíme se naše scény propojit. Sledujeme varšavskou scénu, krakovskou, od shoegazu přes postpunk, noise rock až po hardcore/punk. Vždycky když dělám polskou kapelu, která mě baví, ptám se je na tipy, jejich známé ze scény a zkoumám labely, pod kterýma vydávají. Za všechny labely např. Crunchy Human Children, Trzy szóstki, Bat-Cave Productions.

Co se dá prozradit z programu letního Cheechaaku, je už něco jasného? Nějaké zamýšlené novinky, co se týče prostoru, času?
Letní Cheechaak nechystá nic speciálního. Cheechaak totiž není nic speciálního. Zkrátka si vybereme dle našeho zvážení to nejlepší, co chceme slyšet. A budeme se zase zdokonalovat v detailech. Jako například neurvat dveře ledničky na baru hned první den.

Info

Zimnichaak vol. II
18. - 19. 1. 2019
Futra, Orlová
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články