Galerie

Annet X + NobodyListen + Stany & Deynyel, 29.3.2024, Barrák, Ostrava

Annet X + NobodyListen + Stany & Deynyel, 29.3.2024, Barrák, Ostrava

Foto: Anet Jursová | Galerie | 31.03.2024

Bylo to téměř na týden přesně, co Annet X vystoupila v ostravském Barráku, tenkrát ještě s Radimem. Po roce se toho změnilo hodně. Klub zůstal stejný, ale vlastně úplně jiný, v jiné poloze, v jiné výšce a s jiným partnerem přijela i Aneta Charitonova.

Barrák opustil Havlíčkovo nábřeží loni v květnu a člověk by si říkal, jak chytrý tah to je, když i přespolní vidí, že to místo takhle dobře, účelně i frekventovaně nevypadalo od samých devadesátek. Dock, Provoz, téměř uzavřená ulice, osvětlené nábřeží, kulturní zóna. Paradoxně přesunem do Přívozu získal nejednu přidanou hodnotu, od nedalekých tramvajových rozjezdů, blízkého Hlaváku až po možnost parkování. A hlavně samotnou destinaci, bývalou sokolovnu. Jeden by nevěřil, že se něco takového ještě v Ostravě najde, a nový nájemce velmi dobře vytušil možnosti členitého a poměrně rozlehlého prostoru. Velký sál, hospoda s menší stagí, chodby, kuřárna, zahrada. Tady můžete dělat metalový festival i „tuctovou trapovou produkci“, jak se kdekomu brká, když slyší placatou hajtku.

Nebezpečí klasického sálu pro tisíc lidí s ochozy a vyšším podiem je v tom, že pokud nepřijde dost lidí, je to hrozně vidět. To hrozilo ještě půlhodinu před začátkem, kdy se omladina pošťuchovala na snaživé duo Stany & Deynyel, které jelo romantický pop-rapík. Pak sice nebylo plno, ale lidí bylo oproti minulému roku násobně více, generačně napříč. Intro Zavři oči jako by bylo psané přímo jako otvírák live setu. NobodyListen vysazený ještě o něco výš za strojkama, Annet X tančící pod ním, za ním, vedle něj a tak nějak i nad ním. Nad nám všema. Její nástup provázelo pištění a další jurodivý aplaus, následovala performance kombinující pěvecké a taneční vystoupení s prvky varieté, kabaretu a striptýzu. Metat přemety na podvazkové šňůrce lascivnosti je těžká disciplína, ještě těžší je u toho přesvědčovat, že v prvé řadě jde o zpěv, že nic tu není „jen jako“, jen jako samolibý doplněk sebevědomé dominy.

Letmé dotyky, polibky protagonistů byly stejně tak spočítané jako náhodné, tracky jako Noční kontakt nebo Dotkni se mě provází tohle choreo naprosto přirozeně. Annet X ovládá schopnost pohybovat se účelně, efektivně i efektně, oslovovat publikum bez halekavých hajpovaček, dávat na odiv suverénní zpěv, kterému je do jisté míry jedno, jestli se pohybuje mezi oldschoolovými groovy, trapshitovým tlaskáním nebo tučnějšími houseovými beaty. Celkový výraz je odzbrojující a svým způsobem vlastně minimalistický. Problém s featuringy tak ani žádný nebyl, protože i kdyby nezazněl Nik Tendův vokál v songu Taksemitolíbí, bude vám to jedno. Starší skladby se nijak nevydělovaly od těch nových, set byl tak organický, jak nenápadný zůstával NobodyListen v roli pokladače dancefloorových krytin. Byl syrový, měkký i jako houba reagující na okolní milieu, zatímco Annet X působila jako vodní živel všude kolem. Odezva byla s každým dalším trackem extatičtější, set zase příliš krátký, navzdory přídavku. „Nikdo mi nemůže říct, že jsem mu nedala dost…“ (C. K.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tábor + Cardo & Decumanus, 11.4.2024, Kabinet múz, Brno

Dag Markl 12.04.2024

Zaklínání v Kabinetu múz.

Bendik Giske + Marta de Pascalis, 10.4.2024 Archa+, Praha

Jakub Koumar 12.04.2024

Pompézní staccata v Arše.

Dukla + Anki + Aid Kid & Tasya, 10.4.2024, Kabinet Múz, Brno

Tamara Šejnová 11.04.2024

Dukla přijela s novým albem do Brna.

Surfin' Bazooka feat. William Kopecky + Ksanax & The Spicy Lords + Hotel Krása + Bambulkyne dobrodružstvá, 7.4.2024, Bar pod Hodinama, Kolín

Zuzana Valešová 10.04.2024

Čo so mnou robí dívať sa na nahých ľudí, čo sa potia v plnom sústredení hrajúc zložitú rýchlu muziku?

Lazer Viking + Look Mum No Computer, 6.4.2024, Palác Akropolis, Praha

Lucia Banáková 09.04.2024

Niečo medzi standupom, koncertom a párty. Silný synťákový večer.

Rewire, 4.-⁠7. 4.2024, Haag, Nizozemí

Zuzana Malá 09.04.2024

Rewire 2024 aneb Konce světa v kulisách jarního Haagu i pěstěných kulturních prostorů.

Korben Dallas, 5.4.2024, Rock Café, Praha

Jakub F. Veselý 08.04.2024

Korben Dallas přivezli do Prahy své poslední album.

King No-One + Echo, 4.4.2024, Café V lese, Praha

Katarzyna Wolf 08.04.2024

Britská kapela nabila své vystoupení jak melodickými skladbami, tak i mluveným slovem za decentního hudebního doprovodu.

Annet X & NobodyListen, 4.4.2024, Roxy, Praha

Kristína Opálková 07.04.2024

Nekontrolovateľný krik fanúšikov, dychberúca energia a ohlučujúce beaty vytvorili atmosféru, na ktorú sa len tak nezabúda.

WWW Neurobeat + Ohm Square 4.4.2024, Kasárna Karlín, Praha

Vendy Hemalová 05.04.2024

První z vyprodaných večerů v karlínských kasárnách.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace