Články / Reporty

Swag a dechberoucí sexappeal (Annet X & NobodyListen)

Swag a dechberoucí sexappeal (Annet X & NobodyListen)

waghiss666 | Články / Reporty | 24.03.2024

Koukám na sestřih prvního castingu třetího ročníku The Mag Wrap, v Praze se na židli porotce posadil i Jakub Strach. Neříkal bych tomu guilty pleasure ani cringe. Na první léta nevěřím a taky ekšly peskuju kdekoho za nadužívání anglicismů, bez čepičky. Ale ty kecy furt dokola o tom, jak se marně čeká na ženskou, co chlapům utrhne koule, mě nebaví poslouchat ani číst. Lil DZ, odborník na současnou domácí scénu, co by trumfnul i podcast Rapspot, kdyby si troufal, mi to nejednou vysvětlil. Dostat ho do éteru a pustit ke slovu se mi náramně povedlo, záznam téhle taškařice na webu rádia, co furt ladí neposlušná koza.

Chci se dostat k tomu, že nejzajímavější věci se už dlouho dějou mimo rapový feudalismus, protože tahle smetánka ženy stále nepouští ke slovu, natož mezi sebe. A tak se Annet X rozhodla jít si to urvat. Debut v produkci Radima, kapelníka Champion Sound, si zasloužil nejeden koncert se zmíněnou kapelou, mezitím udělal Idea beat pro striktní banger Hlavolamy a bylo jasné, co přijde. A že bejby v koutě je neposeda.

Ségra říká, že se stokárskýma mutton chops, co jsem vyholil speciálně pro nedávnou rozlučku s Botch, vypadám jako Willy Fog, možná tím rozptyluje synovce. Dneska večer si v plzeňské Papírně připadám spíš jako strejc a vyhlížím útok pepřákem z holčičí kabelky. V první řadě horkotěžko rozpoznávám povědomý sestřih, možná se tenhle pankáč schovává, aby ho scéna nezdiskreditovala za to, co tu dneska dělá. Nebo si ho pletu? Účast je možná slabá, ale jak budu uklidňovat Arletu o pár dní později: víc prostoru pro tanec. A že dneska večer odkoukám plno osobitých kreací!

Dobíhám tak tak ve chvíli, kdy NobodyListen přichází na stage a navnazuje na titulní skladbu alba, jehož vznik provázel i začátek romance. Nemůžu si pomoct, ale nejlíp už to vystihla Máša pofňuknutím nad faktem, že Koukej se mnou oproti starší tvorbě shazuje tuctovost trapových produkcí se vším všudy. Trvalo to až dodnes. Existuje tuna kapel, co potřebujete vidět naživo a deska může sice nalákat, ale taky oklamat. U raperů to máme často opačně. Jenže Annet X je…sakra, jak je to slovo?

Od prvních krůčků na pódium zaplní masivní papírnu elektrizující energie a dechberoucí sexappeal? Swag? Vyberte si, na koho z uměleckého dua ten večer budete víc žárlit, až se spontánně pohladí nebo políbí. Moc krásnějších ženských jsem na pódiu neviděl, a to opakovaně. A Annet X to o sobě ví, nestydí se za svůdnost a ladně tančí na hraně s podbízivostí. Nejenže uzpívá každou notu s totální jistotou, vnitřní ďiblík neustále vystrkuje růžky a navzdory totální profesionalitě celou hodinu vládne spontaneita a nespoutanost. Každá skladba, co mi sluchem spíš prošuměla, kurevsky maká jenom tak moc, jak to Annet baví. Tahle energie je hrozně nakažlivá, neumím si představit, že by tohle zvládl odzívat sebeznuděnější cynik.


fotogalerii z dalšího koncertu Annet X & NobodyListen najdete tady

A rozvířené publikum jí zobe z rukou. Odzpívá kteroukoliv řádku, hlasitý poslech dorovnává extatický jekot, křepčí úplně všichni. Nemusí být vyprodáno, aby ze sebe tyhle dvě ikony vydaly maximum. S pochopitelnými ústupky od skladeb s prvky rʼnʼb k těm tepavějším, odehrát moji oblíbenou hymnu Spicylicious bez sóla na flétnu si neumím představit, vzhledem k oslabení chlapů v publiku obzvlášť maká starší Víno. Zařadit největší hit ještě před samotný závěr setu jen potvrzuje, že Annet si dávno drží flek na scéně, kde si žezlo leta předávali chlapi. Prim hraje pochopitelně aktuální deska a pičovat nebo si stýskat je k ničemu. Hudební úkrok neubírá na prožitku, stejně jako perfektně zmáknutá show neztrácí civilnost ani citlivost. Nemůžu být nadšenější, když v tom do davu dychtícího po přídavku začne hrát Cigán v meste z Fvck_Kvltova loňského opusu. Je dokonáno.

„Bylo to HOT AF!“ přečetl bych si z textovky, kdybychom si vyměnili role, na tohle mě ale neužije, dneska jsem tu sám a málo cool: Koukej se mnou je ultimátní stvrzení toho, že trap je žena, Annet X bohyně. Cestou domů si tuhle desku přeci jenom pustím a pak znovu, až o dva dny později budu spěchat na benefiční set Arlety zpátky do Papírny. Možná bude rozpačitá, možná klub nevyprodá, ale naloží. A nebude to naposledy.

Info

Annet X & NobodyListen
21. 3. 2024 Papírna, Plzeň

foto © Sebastian Vošvrda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fantasy v kulisách hororu (Jeden kmen + Ďyvina + Budeč)

Kryštof Kočtář 21.05.2024

Drnčivé legato niněry, bezpočet fléten sytících sál tančivým pískáním, ale také všemožné samply a moderní elektronika. V nové Melodce.

Vibrující kosti (Bell Witch)

Marek Hadrbolec 20.05.2024

Ticho nikdy není tak hlasité, jako když Jesse Shreibmann zkříží paličky nad hlavou před dalším úderem do bicích.

Jak v Motownu nezestárnout (Danny Brown)

Michal Smrčina 19.05.2024

Show je vizuálně strohá, blikačky, nic moc navíc, Brown má specifické charisma a pozornost poutá sám o sobě.

Punkom slobode na stope (Chorobopop)

Jakub Veselý 06.05.2024

Počas koncertu Ctib prezentoval myšlienku o skutočnej definícii punku, polemiku o o význame životného štýlu, ktorý nedefinuje len tvrdá hudba.

Skrýt se v tygřím obleku (Raein)

Marek Hadrbolec 02.05.2024

Raein se před Kabinetem Múz pomyslně svlékají donaha a dávají se všanc. Lidi se nedočkavě chytají cizích slov a známých melodií.

Nothing Works (Declan McKenna)

Eva Karpilovská 29.04.2024

Britský písničkář Declan McKenna se po dvou letech vrátil do Prahy, s rozrostlou kapelou zahrál tentokrát v prostorném holešovickém klubu SaSaZu.

Rezignace v nejlepším smyslu slova (Still House Plants)

Alžběta Sadílková 28.04.2024

Koncert Still House Plants se odehrál jen pár dní poté, co si jejich nejnovější deska na serveru Pitchfork vysloužila označení Nejlepší nová hudba.

Panorama války nad městem (Mayssa Jallad)

Filip Peloušek 28.04.2024

Příběh vyprávěný mezi písněmi je temnější a temnější. Oči mi jen těkají mezi drobnou zpěvačkou naprosto ponořenou do hudby a panoramatem města za ní.

Zpěv odkvétajících slunečnic (White Ward)

Marek Hadrbolec 25.04.2024

Nový prostor brněnské Melodky obehnaný bílými kachličkami má navíc osobitou, mírně surrealistickou atmosféru.

Vpít se do ocelové hory (Deena Abdelwahed)

Michaela Šedinová 23.04.2024

Je sobota večer, ale sál kina Přítomnost je jako vždycky tak trochu v bezčasí. Loňská deska Jbal Rrsas tuniské producentky Deeny Abdelwahed je taky mezi časy a světy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace