Články / Seriály

Track týdne: Woodkid – Pale Yellow

Track týdne: Woodkid – Pale Yellow

Barbora Kadlíčková | Články / Seriály | 18.06.2020

Už sedm let uplynulo od doby, kdy multimediální umělec Woodkid vydal debut The Golden Age a track Iron jej, i díky použití v traileru ke gamese Assassin’s Creed 2, vyšvihl do centra pozornosti. Záhy se mu otevřela cesta na velké hudební festivaly a jeho působivé vystoupení na Colours of Ostrava 2013 si vybavuji jako jeden z těch výjimečných festivalových večerů, které se nesmazatelně vryjí do paměti. Woodkid dokázal na prvním albu i v obřím davu posluchačů probudit touhu po silných příbězích, hrdinství a lásce ovinuté černobílým sentimentem. Časem zmizel z povrchu internetu, aby letos začal novou a v lecčems odlišnou éru tvorby.

Že „Golden Age is (definitely) over“ je patrné už z prvního singlu nového alba Goliath, jehož dystopický videoklip překvapivě vznikl v mosteckých uhelných dolech. V tvorbě tohoto francouzského umělce se vždy neoddělitelně propojuje a navzájem ovlivňuje hudba a její vizuální zpracování. Jakým směrem se aktuálně vydal, poodkrývá v lyric videu k písni Pale Yellow, kde se zjevuje jeho digitálně vytvořené kyborg-alter ego. K barevné, neosobní virtuální realitě vytváří protiklad jeho procítěný zpěv a intimní verše a je patrné, že deska ponese výrazně temnější tón a velmi osobní výpověď. Pro debut byla typická obsese epickými symfonickými doprovody, kvůli kterým si Woodkida zamilovalo mnoho fanoušků. Instrumentační kouzlo, které se může časem vyčerpat, dostává slovo i na novém singlu. Tentokrát jsou ale smyčcové linky součástí mohutných industriálních ploch kontrastujících s typicky nakřáplým vibratem hlavního vokálu.

Promo připravovaného alba klade větší důraz na novou tajnou symboliku. Kryptický styl propagace nahrávek nabírá v posledních letech na popularitě (skalní příznivci Twenty One Pilots či Bring Me the Horizon už by mohli pracovat pro tajné služby), a tak bude zajímavé sledovat, jak se fanoušci s odhalováním skrytého narativu alba poperou. Jako výchozí vodítko snad může posloužit web těžařské společnosti Adaptive Minerals.

Info

Woodkid (fr)
web umělce

živě: Colours Selection:
Woodkid (fr)
27. 11. 2020 20:00
Forum Karlín, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

redakce 19.10.2021

Od začátku tisíciletí nárazově pomáhal s organizací koncertů, teď stojí za akcemi komunity kolem Sanctuary.cz, soustředěného na gotickou scénu nejen u nás.

Vstupní prohlídka: Skaraz

redakce 18.10.2021

O co jde česko-ukrajinsko-argentinské trojici? Vypimpená koncertní backstage to není.

10 + 1 = Bruno Bassi (The Gluts)

redakce 17.10.2021

Bubeník skupiny The Gluts, Bruno Bassi, se s námi podělil o jedenáctku písniček, které ho formovaly. Jak se to na něm projevilo, se můžete přesvědčit za pár dní v pražském…

God and Eve: Tak to pusť…

redakce 15.10.2021

Co říká Boh Vajec na novinku od Die Mannschaft? A který track vás donutí myslet na obřízku?

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Jarmo Diehl 13.10.2021

Kruh je nekonečný? V podání Christophera Bona a jeho spolupracovníků (Thor Harris, Greg Fox ad.) určitě. Všední rituály a nevšední zážitky.

Vstupní prohlídka: Kolektivní Halucinace

redakce 11.10.2021

Kolektivní Halucinaci baví písně od minnesengrů Krále Václava II. až po Lennona a McCartneyho, Dylana, Janotu, Typlta nebo Lyrika a Beneho.

Vstupní prohlídka: The Sidewaves

redakce 27.09.2021

Na internetech se toho o nich příliš nedočtete, tak jsme šli přímo ke zdroji. Indiepopoví The Sidewaves.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace