Články / Reporty

Hell Fuck Yeah (Hockey Dad)

Hell Fuck Yeah (Hockey Dad)

Tomáš Hambálek | Články / Reporty | 12.04.2023

Pondělní koncert Hockey Dad v Rock Café na pražské Národní třídě byl zmenšenou obdobou nedávného vystoupení Dune Rats ve Futurum Music Baru. Obě jmenovaná uskupení přijela z Austrálie a přivezla s sebou instantní letní atmosféru a pogo. Bylo plno, aussie rocková scéna v Česku je stále velmi oblíbená.

Večer zahájili plzeňští Donnie Darko. Jejich devadesátkový alternativní rock s hlavní hvězdou hudebně příliš nesouvisel, ale fanouškovská spojitost byla patrná z triček zmíněných formací, které na sobě měli někteří členové. V sále to pak vypadalo jako na přehlídce merchandisingu kapel z nejmenšího kontinentu, byly tu modely Skeggs, The Chats nebo Violent Soho, ačkoliv poslední jmenovaní Evropu už dlouhé roky nenavštívili. Donnie Darko věnoval pozvolna se plnící sál solidní odezvu.

Dust jedou s Hockey Dad celé evropské tour. Ve zkratce by se jejich hudba dala přirovnat k velmi mladým Viagra Boys, kdyby jejich frontman byl King Krule. Dust měli problémy s přeřvaným zvukem a chvílemi byla znatelná jejich frustrace, dokázali ji však přetavit v bojovnou atmosféru, jež dodala jejich výkonu na intenzitě. Během závěrečného skoku frontmana do lidí už to v sále vřelo. Nepříliš známé kapele pravděpodobně vzroste v regionu Czechia poslechovost na Spotify.

Hockey Dad před startem svého setu pustili slavnou skladbu Covered in Chrome od krajanů Violent Soho. Česká angličtina se při tom mísila s australskou a publikum znalo každé slovo, nejenom ikonický výkřik „Hell Fuck Yeah“. Hockey Dad začali suverénně, jen zkraje nevynikal zpěv kytaristy Zacha Stephensona, a to byla velká škoda, později se totiž ukázalo, že přijel ve výborné formě. Návštěvníci Rock Café slyšeli tři dosud nevydané písně hojně využívající nového baskytaristu, což je stará novinka, jelikož po většinu kariéry kapela vystupovala pouze v sestavě basa a bicí. Setlistu dominoval novější materiál a na příliš kousků z debutu Boronia se nedostalo, to ale nikdo v publiku moc neřešil. Došlo na crowdsurfing, pogo a další srandy, vzhledem k výšce stropu měl nejeden surfař odřené čelo nebo záda. Mnohdy to vypadalo, že snem každého crowdsurfera je doplout do třetiny sálu ke kovové konstrukci a pověsit se na ni. Noční můra všech produkčních.

Kouzlo Hockey Dad spočívá krom hudby v jejich přístupnosti, patří totiž ke kapelám, které se baví s fanoušky i dlouho po koncertě. Sdílí zákulisní informace o ostatních australských kapelách, podělí se o pizzu a pivo z backstage. Pokoncertní část večera tak mívá atmosféru srazu vzdálených přátel.

Info

Hockey Dad (au) + Dust (au) + Donnie Darko
11. 4. 2023 Rock Café, Praha

foto © s dovolením Hockey Dad

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ve stínu starých líp (Wave-Gotik-Treffen 2023)

Michal Smrčina, Ondřej Pěkný 05.06.2023

Že jde o gotický festival naznačí hlavně svébytný a pečlivě stylizovaný dresscode, skrze který si tato událost na pár dnů město přivlastňuje.

Čo si čakala, čo?! (Fvck_Kvlt & co.)

waghiss666 04.06.2023

Namísto vyfintěné hostesky nebo lenivého hypemana vyletí z backstage Edúv Syn. Maskot celého setu v umaštěném triku Wu-Tang rozjede pogo...

Štastnej chlápek Walter Trout

Jiří V. Matýsek 01.06.2023

Walter Trout slaví v těchto dnech devět let od svého návratu do života a očividně je do hloubi duše šťastný.

Ackermannův atomový kufřík (A Place to Bury Strangers)

David Stoklas 31.05.2023

Otřepané přízvisko o nejhlasitější kapele New Yorku každý slyšel tolikrát, kolikrát Oliver Ackermann za svůj život hodil o zem kytarou.

Chuť, která jen tak nepřejde (Psychedelic Umami)

Jiří Přivřel 30.05.2023

„Je to tu moc hezký, ale nenechávej mě tady,“ říkává žena, kdykoliv zavítáme na Broumovsko.

Nesmlouvavý flow pro potěchu ducha (MC Yallah & Debmaster)

Václav Valtr 28.05.2023

A zatímco všichni – i Debmaster – tančí, Yallah působí jako kazatelka hřímající svá naléhavá poselství...

Terapie hlukem (Swans)

Kryštof Kočtář 27.05.2023

Nejhlasitější a nejchaotičtější část běsnění pak Giru zvedla ze židle, na níž jinak trávil zbytek času...

Činely prorážejí temnotu (Xiu Xiu)

Jáchym Rainisch 20.05.2023

Optimistický záblesk ze začátku vystoupení Xiu Xiu v podobě narozeninového popěvku věnovaného Freddymu Rupertovi zhasl vysoký syntezátorový tón.

Curie eleison! Jaderná zábava v CO.LABS

Minka Dočkalová 15.05.2023

Černobyl, jaderný klub, prvek v periodické tabulce, elektrárna jako modla a objekt erotizujících představ, Curie, Oppenheimer, Einstein, ti všichni tu defilují v různých kontextech.

Snaživý student Bonamassa

Jiří V. Matýsek 06.05.2023

Svého času zázračné dítě s kytarou Joe Bonamassa se po dekádě vrátil do Prahy. Vyprodané Forum Karlín oslnil skvělou technikou i virtuozitou. Stačí to ale na skvělý koncert?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace