Články / Reporty

Hell Fuck Yeah (Hockey Dad)

Hell Fuck Yeah (Hockey Dad)

Tomáš Hambálek | Články / Reporty | 12.04.2023

Pondělní koncert Hockey Dad v Rock Café na pražské Národní třídě byl zmenšenou obdobou nedávného vystoupení Dune Rats ve Futurum Music Baru. Obě jmenovaná uskupení přijela z Austrálie a přivezla s sebou instantní letní atmosféru a pogo. Bylo plno, aussie rocková scéna v Česku je stále velmi oblíbená.

Večer zahájili plzeňští Donnie Darko. Jejich devadesátkový alternativní rock s hlavní hvězdou hudebně příliš nesouvisel, ale fanouškovská spojitost byla patrná z triček zmíněných formací, které na sobě měli někteří členové. V sále to pak vypadalo jako na přehlídce merchandisingu kapel z nejmenšího kontinentu, byly tu modely Skeggs, The Chats nebo Violent Soho, ačkoliv poslední jmenovaní Evropu už dlouhé roky nenavštívili. Donnie Darko věnoval pozvolna se plnící sál solidní odezvu.

Dust jedou s Hockey Dad celé evropské tour. Ve zkratce by se jejich hudba dala přirovnat k velmi mladým Viagra Boys, kdyby jejich frontman byl King Krule. Dust měli problémy s přeřvaným zvukem a chvílemi byla znatelná jejich frustrace, dokázali ji však přetavit v bojovnou atmosféru, jež dodala jejich výkonu na intenzitě. Během závěrečného skoku frontmana do lidí už to v sále vřelo. Nepříliš známé kapele pravděpodobně vzroste v regionu Czechia poslechovost na Spotify.

Hockey Dad před startem svého setu pustili slavnou skladbu Covered in Chrome od krajanů Violent Soho. Česká angličtina se při tom mísila s australskou a publikum znalo každé slovo, nejenom ikonický výkřik „Hell Fuck Yeah“. Hockey Dad začali suverénně, jen zkraje nevynikal zpěv kytaristy Zacha Stephensona, a to byla velká škoda, později se totiž ukázalo, že přijel ve výborné formě. Návštěvníci Rock Café slyšeli tři dosud nevydané písně hojně využívající nového baskytaristu, což je stará novinka, jelikož po většinu kariéry kapela vystupovala pouze v sestavě basa a bicí. Setlistu dominoval novější materiál a na příliš kousků z debutu Boronia se nedostalo, to ale nikdo v publiku moc neřešil. Došlo na crowdsurfing, pogo a další srandy, vzhledem k výšce stropu měl nejeden surfař odřené čelo nebo záda. Mnohdy to vypadalo, že snem každého crowdsurfera je doplout do třetiny sálu ke kovové konstrukci a pověsit se na ni. Noční můra všech produkčních.

Kouzlo Hockey Dad spočívá krom hudby v jejich přístupnosti, patří totiž ke kapelám, které se baví s fanoušky i dlouho po koncertě. Sdílí zákulisní informace o ostatních australských kapelách, podělí se o pizzu a pivo z backstage. Pokoncertní část večera tak mívá atmosféru srazu vzdálených přátel.

Info

Hockey Dad (au) + Dust (au) + Donnie Darko
11. 4. 2023 Rock Café, Praha

foto © s dovolením Hockey Dad

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tři dny v Barceloně (Sónar 2024)

Zuzana Malá, Lenka Pittnerová 21.06.2024

Dostalo se nám škály zážitku, od experimentální scény, bohaté nabídky projektů v rámci doprovodného programu, které téměř vždy zahrnují AI, techna v gigantických halách i barcelonského fashion weeku.

Still moving (Respect Festival 2024)

Akana 19.06.2024

Na každém ročníku Respect Festivalu se najde něco památného, jedinečného, něco, co i po letech zchátralým paměťovým buňkám napoví: „To bylo tenkrát, když…“

All kinds of rock for all kinds of people (Rock for People 2024)

Eva Karpilovská 17.06.2024

Hlavně chill. Co na tom, že se kolem vás pohybují tisíce lidí. Jsme tu přece všichni kvůli hudbě, tak proč si ji kazit malichernostmi?

Zastavit čas i způsobit amok (The Smile)

Tomáš Jančík 15.06.2024

Necelé dva roky po debutu A Light for Attracting Attention vydala skupina okolo Thoma Yorka druhou desku, politicko-kritickou i osobní, a v podobný čas se The Smile vrátili do Fora…

Nadšení i prostoje (Troye Sivan)

Zdeněk Němec 11.06.2024

Halu opouští spokojený dav vybavený ochutnávkovými pytlíky Pom-Bär, přelézá nebo podlézá zábradlí u chodníku.

Porážkám navzdory (High on Fire)

Marek Hadrbolec 05.06.2024

První z koncertů v Kabinetu Múz se mění v generální zkoušku a test krizového managementu americké trojice, technika totiž jinak precizní kapele škodí, kde jenom může.

Vídeňská magma v jícnu DOXu (Klangforum Wien I.)

Helena Konvalinová 03.06.2024

Pro první večer programu Prague Offspring, který je věnovaný soudobé hudbě, zvolilo Pražské jaro elegantní sál DOX+.

Ztracené zvuky (claire rousay)

Julia Pátá 27.05.2024

Moje pozornost se přesune na jméno Elliotta Smithe. Místy je překrývá bledě modrý fender, který jemnými arpeggii a ojedinělými akordy objímá ambientní podkres.

Pečlivě organizovaný chaos (RuinsZu)

Kryštof Kočtář 26.05.2024

„Na cos to sakra přišel? Už zvukovka mi málem urvala hlavu!“ vítal mě před koncertem RuinsZu v Paláci Akropolis známý. Tedy alespoň myslím.

Fantasy v kulisách hororu (Jeden kmen + Ďyvina + Budeč)

Kryštof Kočtář 21.05.2024

Drnčivé legato niněry, bezpočet fléten sytících sál tančivým pískáním, ale také všemožné samply a moderní elektronika. V nové Melodce.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace