


F2 v červenci
Sektor Evolution, Techno Alliance z vinylů, Invites série s debuty zahraničních hostů a N8NoFace s Lazer Vikingem. Čtyři večery, čtyři odlišné přístupy.

N8NoFace přiveze do Prahy synth-punk stvořený pro moshpit. Po letech závislostí má dnes čistou hlavu a nekompromisní energii. Jeho lo-fi tracky z podsvětí míchají špinavý punk s hiphopovou drzostí a syrovými příběhy z ulice. Projekt přirovnávaný k Suicide pro 21. století navíc vydává na kultovních Stones Throw Records. Ideální českou odpovědí je speciální host večera Lazer Viking. Přes sezonu by vystupovali na mainu, v létě ale volí menší a o to intenzivnější Salo. Středa 29. července.



Sektor Evolution, Techno Alliance z vinylů, Invites série s debuty zahraničních hostů a N8NoFace s Lazer Vikingem. Čtyři večery, čtyři odlišné přístupy.



Changeover pokračuje ve své filozofii propojovat regionální nezávislé umělce s mezinárodními performery.



O „vy víte koho“ nejde, s Matejem Drličkou jsme se spojili zejména proto, že 21. července proběhne v Obecním domě první pražský koncert pod hlavičkou festivalu Viva Musica!, který Drlička založil již před více než dvaceti lety a v rámci jeho programu přivezl do Bratislavy desítky výjimečných osobností.



S Marianom Hrnčiarom, jedným z organizátorov skalického Festu Maringota, som sa v očakávaní ďalšieho ročníka rozprávala o mimoriadne príjemnej atmosfére a line-upe nabitom zahraničnými menami. Nezaobišlo sa to však ani bez hodnotenia neutešenej situácie na Slovensku.



Linda Straková založila spolu so svojou kamarátkou Biankou Šipecovou kolaboratívne fashion médium Kunterakt zamerané na upcykláciu a spracovanie textilného odpadu. Inými slovami, vyberú „trash“ a spravia z neho „treasure“. V rámci nové série merchandise Full Moonu o který se postaral právě Kunterakt vydáváme rozhovor s Lindou, který vyšel ve Full Moonu #161. Doporučujeme zejména poslední repliku!



Pokud jste se s Anthonym Bourdainem setkali v češtině, jeho košatý jazyk vám s největší pravděpodobností zprostředkovala překladatelka Jiřina Stárková. S charismatickým kuchařem sdílí potřebu intenzity i touhu odcházet z večírku vždy poslední. Měla na Tonyho, jak mu familiárně po letech strávených s jeho texty říká, někdy crush? Co nejhoršího podle ní kdy vzal do pusy?