Zprávy / Pozvánky

2ManyDJs, chemičtí bratři a Beethoven

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.01.2015

Rok 2015 teprve začal a už zde máme kandidáta na jednu z klubovek roku. 27. února se představí belgický projekt 2ManyDJs známý také pod svou live verzí Radio Soulwax. Od Beethovena přes MGMT, Blur až po Chemical Brothers nebo LCD Soundsystem. Bude to noc, kdy 2ManyDJs dokáží, že hranice mezi hudebními styly jsou přežitek a provedou Roxy rockovou a elektronickou historií tak, jak jste to ještě neslyšeli.


Pokud existuje někdo, kdo má v "dj bagu" klasiku, rockové hymny, popové vypalovačky a to nejzajímavější z elektronické hudby, jsou to právě bratři David and Stephen Dewaele z belgického Gentu. I když sami styly neuznávají, jejich vystoupení už by si svou samostatnou škatulku zasloužilo. Preciznost a především drzost s jakou míchají notoricky známé melodie, basové linky nebo třeba jen acapelly s vlastními remixy a edity skladeb překvapí a pobaví i ty nejotrlejší hudební fanoušky.


Projekt Soulwax funguje jako alternativní rocková kapela už od roku 1995, nicméně mezi ostře sledovaná jména se vyhoupli až v roce 1998 albem Much Against Everyone's Advice a kompilace remixů As Heard on Radio Soulwax, Pt. 2, která byla vyhlášena NY Times nejlepším popovým albem roku 2002. Oba projekty jsou propojeny a během djského vystoupení 2ManyDJs uslyšíme jistě i to nejlepší z produkce Soulwax. Stovky dobrovolně zremixovaných umělců jako Daft Punk (Robot Rock), Gorillas (Dare), Robbie Williams (Lovelight), Justice (Phantom) doplňují i ti, kteří se už nemohou bránit jako Beethoven (A Fifth of Beethoven). Ti, kteří remix odmítnou, dostanou za odměnu bootleg, protože "by to prostě byla škoda nezveřejnit".

2ManyDJs objeli se svou show největší elektronické festivaly, ale patří pravidelně i mezi headlinery největších světových rockový kolosů jako Reading, Glastonbury nebo Sziget.

Info

2ManyDJs dj set (be)
27. 2. 2015 22:00
Roxy, Praha
Vstupné: 390,- v předprodeji

www.facebook.com/events/1524130237840322
www.facebook.com/2manydjs
www.facebook.com/ClubRoxyPrague

fotografie (c) Rob Walbers

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace