Zprávy / Festivalové

Arca na Pohode

Arca na Pohode

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.02.2023

Do line-upu festivalu Pohoda pribudlo ďalšie meno svetovej hudobnej scény. V júli sa na trenčianskom letisku predstaví hudobníčka a producentka Arca z Venezuely, ktorej koncert uzavrie program na festivalovom hlavnom pódiu.

Arca je jedna z najnadanejších umelkýň ostatných rokov, o čom svedčí aj to, že si ju Björk vybrala ako dvornú producentku a spolupracovníčku pre jej albumy Vulnicura (2015) a Utopia (2017). Zoznam skvelých umelkýň a umelcov, s ktorými spolupracovala, však nekončí len pri Björk. Má za sebou spolupráce aj s FKA Twigs, Kelela, Blood Orange, Frank Ocean, Sega Bodega aj Shygirl, ktorá tento rok taktiež vystúpi na Pohode. Jej hudobný rukopis ste mohli počuť aj vo viacerých remixoch, napríklad v Rain On Me od Lady Gaga, ale má za sebou aj remixy pre Deftones, Laurie Anderson alebo Tirzah. Jej tvorbu je ťažké zaradiť do jedného štýlu, keďže v nej môžete počuť IDM, experimental, industrial hip-hop, reggaeton, techno aj avant pop - jednoducho mix, ktorý je pre ňu typický.

Svojou tvorbou výrazne zaujala v roku 2012, keď vydala EP-čka Stretch 1 a Stretch 2. Nasledujúce albumy sú &&&&& (2013), Xen (2014), Mutant (2015), Arca (2017), KiCK i (2020) - nominovaný na Grammy v kategórii Najlepší tanečný/elektronický album a KiCK iii (2021), ktorý magazín Pitchfork označil ako Best New Music. Na jej albumoch môžete počuť ďalších skvelých prizvaných interpretov: Sia, Planningtorock, Shygirl, Rosalía, Sophie, Boys Noize, Shirley Manson, Machinedrum, ale aj Björk. Arca, pôvodom z venezuelského Caracasu a momentálne žijúca v Barcelone, búra mýty a predsudky nielen v hudbe, ale aj sexualite či orientácii. Sama sa definuje ako nebinárna trans žena.


Arca doplnila doteraz zverejnených umelcov a umelkýň, ktorí vystúpia 6.-8. júla 2023 na festivale Pohoda. Sú medzi nimi Central Cee, Jamie xx, Ben Howard, Caroline Polachek, slowthai, Suzanne Vega, tohtoroční dvojnásobní víťazi Grammy a The Brit Awards Wet Leg, Sofi Tukker, Viagra Boys, Perfume Genius, Pussy Riot, Arooj Aftab, Shygirl, Amelie Lens, Sampa the Great, Genesis Owusu, Dry Cleaning, shame, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Liniker, Yard Act, PVA, Hermeto Pascoal, Jana Kirschner, Zea, Tata Bojs a ďalší.

více o festivalu zde

Info

Festival Pohoda
6.–⁠8. 7. 2023
Letiště, Trenčín, Slovensko
Fb událost

foto © se svolením Festivalu Pohoda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce 24.05.2023

Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně, říkají organizátoři.

Vrací se Prague Death Mass

redakce 24.05.2023

Festival nabízí atmosféru i nekompromisní agresi, kapely ortodoxní i experimentální umělce, zavedené spolky i novější jména.

Le Guess Who? odhaluje kurátory a devadesát jmen programu

redakce 23.05.2023

Maraton milovníků hudby propaguje hlasy, které jsou často přehlíženy, a nabízí nové pohledy na to, co je v hudbě možné.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace