Zprávy / Pozvánky

Březen v ostravském Provozu

Březen v ostravském Provozu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2023

Po utlumených zimních měsících se hudební dramaturgie kulturního centra Provoz opět probouzí. Březen bude ve znamení výstavních alternativních kousků z tuzemské i cizozemské scény.

Úvodní koncert zrežírují kapely Hothouse a Bibione. První zmíněný celek zastupuje svěží vítr ve vodách post-punku a no wave. Skupina vydala minulý rok debutové EP Light Was Brighter a v Ostravě se objeví vůbec poprvé. Bibione tvoří trojice zkušených hudebnic, které se podílely na projektech jako Maggie’s Marshmallows, Orient nebo The Palindromes. Repertoár Bibione obsahuje zvuk pražského DIY punku a hrdelní přednes sarkastických textů bez přetvářky. Vystoupení se uskuteční 18. března.

O týden později bude Provoz hostit avantgardní italské jazz-brass-metal trio Ottone Pesante. Těžko uchopitelná muzika této trojice kombinuje bubny, pozoun a trubku; výsledný mix pak přeje hlavně otrlým posluchačům. Kapelu doprovodí podobně laděné spolky Gride, MasážMassola. Závěr dramaturgie na třetí měsíc patří lahodným kytarovkám. V pátek 30. března do Ostravy zavítá shoegaze/dream kapela Fotbal, která zde pokřtí novou desku. Kapela zachovala směr, ale svůj zvuk i postupy posunula o třídu výš – s nahráváním pomáhal rakouský producent Nichi Mlebom. O podporu se postará pražské hudební těleso Orient, jež vypustilo do světa svěží desku Redwood (2022). Oproti debutu přibylo ohromné množství nástrojů a z původně experimentálně elektronické hudby se vyvinul osobitý crossover indie a prog rocku.


Poslední březnový večer bude patřit kapelám February a Tryo. Únoroví svou deskou Hyphen War (2021) nadchnou nejednoho posluchače. Stopáž je naplněná disharmonickými postupy i něžnými propracovanými linkami – v Ostravě jsou navíc jako doma. Tryo stojí na pomezí post-rocku, punku i decentní matematiky a zaujmou širokou škálu posluchačů. Debutová deska Sustainable Gardening (2021) je komplexní ukázkou jejich tvorby.

Info

Provoz
web

foto © Ash Settantuno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace