Zprávy / Pozvánky

Březen v ostravském Provozu

Březen v ostravském Provozu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2023

Po utlumených zimních měsících se hudební dramaturgie kulturního centra Provoz opět probouzí. Březen bude ve znamení výstavních alternativních kousků z tuzemské i cizozemské scény.

Úvodní koncert zrežírují kapely Hothouse a Bibione. První zmíněný celek zastupuje svěží vítr ve vodách post-punku a no wave. Skupina vydala minulý rok debutové EP Light Was Brighter a v Ostravě se objeví vůbec poprvé. Bibione tvoří trojice zkušených hudebnic, které se podílely na projektech jako Maggie’s Marshmallows, Orient nebo The Palindromes. Repertoár Bibione obsahuje zvuk pražského DIY punku a hrdelní přednes sarkastických textů bez přetvářky. Vystoupení se uskuteční 18. března.

O týden později bude Provoz hostit avantgardní italské jazz-brass-metal trio Ottone Pesante. Těžko uchopitelná muzika této trojice kombinuje bubny, pozoun a trubku; výsledný mix pak přeje hlavně otrlým posluchačům. Kapelu doprovodí podobně laděné spolky Gride, MasážMassola. Závěr dramaturgie na třetí měsíc patří lahodným kytarovkám. V pátek 30. března do Ostravy zavítá shoegaze/dream kapela Fotbal, která zde pokřtí novou desku. Kapela zachovala směr, ale svůj zvuk i postupy posunula o třídu výš – s nahráváním pomáhal rakouský producent Nichi Mlebom. O podporu se postará pražské hudební těleso Orient, jež vypustilo do světa svěží desku Redwood (2022). Oproti debutu přibylo ohromné množství nástrojů a z původně experimentálně elektronické hudby se vyvinul osobitý crossover indie a prog rocku.


Poslední březnový večer bude patřit kapelám February a Tryo. Únoroví svou deskou Hyphen War (2021) nadchnou nejednoho posluchače. Stopáž je naplněná disharmonickými postupy i něžnými propracovanými linkami – v Ostravě jsou navíc jako doma. Tryo stojí na pomezí post-rocku, punku i decentní matematiky a zaujmou širokou škálu posluchačů. Debutová deska Sustainable Gardening (2021) je komplexní ukázkou jejich tvorby.

Info

Provoz
web

foto © Ash Settantuno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace