Zprávy / Pozvánky

Diana Krall se vrátí do Prahy

Diana Krall se vrátí do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.12.2022

Jedna z nejlepších současných jazzových zpěvaček Diana Krall vystoupí 20. května 2023 v kongresovém sále Kongresového centra. Do Prahy se tak vrátí téměř po šesti letech.

Zpěvačka, pianistka a skladatelka Diana Krall se do České republiky pravidelně vrací, příští rok to bude již po čtvrté. Stejně jako její poslední koncert v roce 2016 se i tento odehraje ve společenském sále Kongresového centra. Diana Krall je držitelkou dvou cen Grammy, deseti cen Juno a také devíti zlatých tří platinových a sedmi multiplatinových alb. Její umění přesahuje žánry a udělalo z ní jednu z nejrespektovanějších a nejznámějších umělkyň současné doby.


V roce 1993 vydala společnost Justin Time Records sídlící v Montrealu její debutové album Stepping Out. Následující rok podepsala smlouvu s GRP Records a nahrála Only Trust Your Heart, na kterém hrál Ray Brown na kontrbas a Stanley Turrentine na tenor saxofon. Only Trust Your Heart také znamenala začátek jejího spojení s legendárním producentem Tommy LiPumou, která pokračovala až do jeho předčasného úmrtí v roce 2017. Úspěch Krall pokračoval s jejími následnými nahrávkami All for You a Love Scenes, ale její zlomový okamžik přišel v roce 1999 s vydáním When I Look in Your Eyes, jejího prvního vydání proprestižní vydavatelství Verve. Nahrávka strávila bezprecedentních 52 týdnů na první pozici v Billboard's Jazz chart, získala dvě ceny Grammy a stala se platinovou v USA a Kanadě. Další album, The Look of Love, pokračovalo v jejím mezinárodním úspěchu. Od té doby vydala řadu nahrávek, včetně kritikou uznávané Turn Up The Quiet. Se svým dlouholetým přítelem a kolegou Tonym Bennettem nahrála v v roce 2018 společnou desku Love Is Here To Stay. Zatím poslední novinkou je album This Dream of You z roku 2020.

Info

Diana Krall (ca)
20. 5. 2023 20:00
Kongresové centrum, Praha
Fb událost

foto © se svolením agentury 10:15 Entertainment

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Produkce hudby, Současné umění a Marketing v kultuře se Skvot Czech

redakce 29.02.2024

Exkluzivně pro naše předplatitele nabízíme 50 % slevu na všechny krátkodobé kurzy Skvot.

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace