Zprávy / Festivalové

Exit Festival už za týden

Exit Festival už za týden

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.06.2023

Druhý víkend v červenci si rezervujte pro Exit Festival. Letošní ročník multižánrového festivalu nabízí řadu možností k objevování, a to nejen v extrémně nabitém hudebním programu. The Prodigy, Wu-Tang Clan, Skrillex, Eric Prydz, Alesso, Viagra Boys, Amelie Lens nebo Keinemusik to jsou hlavní taháky letošního festivalu. Na festivalu se představí také český producent a skladatel badfocus.

Festival se odehrává v unikátním prostředí Petrovaradínské pevnosti v druhém největším městě Srbska, Novém Sadu. Stavba, které se často přezdívá Gibraltar na Dunaji, byla po svém dokončení v roce 1780 považována za nejsilnější pevnost Habsburské monarchie. Jejím primárním cílem byla obrana před Osmanskou říší. Nyní je kulturním centrem města Nový Sad, které na více než čtyřiceti pódiích a zónách ožívá každý červenec Exit Festivalem.

Britská platforma Savoo provedla průzkum, aby odpověděla na otázku, které festivaly nabízejí nejlepší poměr ceny a kvality. Z dvanácti nejoblíbenějších evropských festivalů se Exit umístil na druhém místě. Exit Festival ale není jen o line-upu. Organizátoři si každoročně dávají záležet také na kvalitě programu na menších pódiích. Ta jsou žánrově roztříděna tak, aby se trefila do hudebního vkusu všem návštěvníkům. Omrzela vás elektronika nebo pop? Zkuste rockovou a metalovou Explosion stage, kde se představí Wolfbrigade, hip-hopovou Gang Beats stage, která bude součástí oslav padesáti let hip-hopu s řadou regionálních umělců, Reggae stage nebo Fusion stage, na které najdete nejzajímavější žánrovou paletu celého festivalu a mnoho zajímavých jmen, která mají nakročeno mezi největší hudební hvězdy, včetně Dry Cleaning.

Právě ve společnosti dalších vycházejících hvězd evropské hudby se na Exitu představí i badfocus. Pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb, který se skrývá za jménem badfocus, svými koncerty zve k meditaci i ravu. Kombinací elektroniky s organickým zvukem piana vytváří zcela jedinečný svět, oproštěný od žánrových konvencí a tradičních postupů.


Nejznámějším pódiem festivalu je jednoznačně mts Dance Arena, na které se představují světová jména elektronické hudby. Toto vizuálně propracované pódium je známé díky ikonickým parties až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností. Jeden z nezapomenutelných momentů každého ročníku. Program mts Dance Areny bude neodolatelnou pozvánkou k tanci a vítání východu slunce. Na elektronické stagi se představí jména jako Eric Prydz, Nina Kraviz, Amelie Lens, Keinemusik nebo Indira Paganotto a celá řada dalších.

Info

Exit Festival
6.–⁠9. 7. 2023
Petrovaradínská pevnost, Novi Sad, Srbsko
web festivalu

foto © se svolením Exit Festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace