Zprávy / Pozvánky

Fink i Fil Bo Riva se představí v Praze

Fink i Fil Bo Riva se představí v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.04.2024

V červenci Fin Greenall aka Fink vydá své osmé studiové album. S ním přijede 14. října 2024 i do pražského Paláce Akropolis. Jako host se představí novozélandský multiinstrumentalista Finnegan Tui. Muzikant s italskými i německými kořeny Fil Bo Riva přijede do Prahy 7. prosince 2024.

Anglický hudebník Fink je na indiefolkové scéně respektované a dobře zavedené jméno a to nejen díky spolupráci s Amy Winehouse, pro kterou napsal a nahrál její nejstarší dema. Introspektivní, filozofické i euforické album Beauty in Your Wake nahrál Greenall se svými dlouholetými spoluhráči Timem Thorntonem a Guyem Whittakerem během třiceti dnů v naprostém ústraní, které poskytla vesnice Zennor v anglickém Cornwallu. Odtud ostatně Greenall, který momentálně žije v Berlíně, pochází. Deska vyjde 5. července a první ochutnávka v podobě sebevědomého tracku What Would You Call Yourself potvrzuje, že Fink je zpět v plné síle.

Greenallovy hudební cesty byly a jsou rozmanité. Než se začal věnovat kytarové tvorbě, působil jako DJ a producent. Během 90. let v Bristolu zažil rozkvet tamní scény a v roce 1994 podepsal smlouvu s legendárním labelem Kickin’ Records. O tři roky později se upsal Ninja Tune. Sestava kapely je nyní stejná jako ta, která nahrála průlomové album Biscuits for Breakfast (2006), které se ukázalo být odrazovým můstkem pro rozsáhlou mezinárodní kariéru. Po třech dalších deskách začala kapela víc experimentovat jak ve studiu, tak na pódiu. Výsledkem bylo mimo jiné to, že se hudba tria objevila na soundtracích k takovým seriálům jako Better Call Saul anebo Temný případ.


Když minulý rok ohlásil nové album a velkou tour, došlo mu, že ztratil sám sebe. A tak Fil Bo Riva zrušil všechny plány a začal se soustředit sám na sebe. Na letošní rok tenhle indiepopový písničkář s mimořádným hlasem chystá comeback – název nového singlu Lost in Life mluví za vše.

Narodil se v Římě, vyrůstal v Dublinu, ale od roku 2012 žije v Berlíně. Začínal jako busker a ještě než v roce 2019 vydal svůj debut Beautiful Sadness, hrál před Aurorou nebo Mattem Corbym. Pozornost mu zajistil chytlavý singl Killer Queen z osm let starého debutového EP, minulý rok se skladba vrátila k milionům posluchačů díky remixu německého producenta Robina Schulze.

Info

Fink (uk) + Finnegan Tui (nz)
14. 10. 2024 19:30
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

Fil Bo Riva (it, de)
7. 12. 2024 20:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © Dominik Friess

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace