Zprávy / Pozvánky

For the love of pizza: Joe z 31knots vs. Jakub z Wild Tides

For the love of pizza: Joe z 31knots vs. Jakub z Wild Tides

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.05.2015

Člověk se chvíli nedívá a Joe Haege (31Knots, Tu Fawning) vymyslí nový jazyk, abecedu i teleport. Svůj nový projekt Vin Blanc/White Wine přejmenoval na jednodušší White Wine a v dodávce na turné mezi hraním a hraním (šipek) dává dohromady novou desku. Prý už chybí jen vybrat akordy. Dvoučlenný projekt – s Joem bubnuje Fritz Brückner z Blut Sport Disko a Plasma Police – a poslední album In Every Way but One představí Joe třem českým městům: s dánskými Lis Er Stille zahraje 29. května 2015 Pod Lampou v Plzni, 30. května na táborském Free Dim Festu a den nato, v neděli 31. května, v dejvické kavárně Potrvá spolu s Boy Wonder & the Teen Sensations. Lístky na přažký koncert seženete přes portál www.goout.cz za 150 Kč, na místě bude vstupné o padesát korun hodnotnější.

Pokud jsou 31knots jégr a White Wine bílé víno, Boy Wonder & the Teen Sensations bude poctivé pivko a mastným okem salámové pizzy (love spelled wrong). Sólová bokovka Jakuba z Wild Tides se přes klipy od Jesus and Mary Chain, Supremes a Davida Bowieho pomalu dostává k něčemu, co lze nazvat vlastní tvorbou, zatím nejlépe zaznamenanou na akustickém živáku StreetCulture Session ve skladbě How to Be Happy. Žižkovsko-newjerseyský sloppop/backyardbop – více než jen nesmyslné spojení neexistujících slov.


Joe a jeho White Wine nezůstali od debutu Chroma Key v roce 2011 v koutě. Předloni se spároval s bubeníkem kapel Blut Sport Disko a Plasma Police Fritzem Brücknerem, kterého poznal na turné s Menomena, a společně natočili elpíčko In Every Way but One. „The creepiest guy in town“ Joe v době před nahráváním ztratil kapelu i dlouholetou přítelkyni. Přesto, nebo snad právě proto, si zachoval výjimečnou muzikantskou integritu a rukopis: přestal se starat o to, jak skladby přijme veřejnost, a soustředil se výhradně na to, jak znějí a co sdělují – a jak je s výsledkem spokojený on sám. Jeho melodický vokál, kousavou elektriku a vkusnou elektroniku doprovázejí úsporné, ale důrazné bicí s ozvěnami synth-punku konce 70. let. Oba hudebníci si sedli natolik, že Haege dočasně opustil L.A. a přestěhoval se na čas do Lipska za Brücknerem. U nás se duo představí v Plzni, na táborském Free Dim Festu a poslední květnový den v pražské kavárně Potrvá. Už „jenom“ jako White Wine.


Info

Letmo & k.y.e.o. present:
White Wine (usa)
& Boy Wonder & the Teen Sensations
neděle 31.5.2015 20:00
Potrvá, Praha

Facebook event: www.facebook.com/events/323333524529818
Předprodej: https://goout.cz/cs/listky/vin-blanc-white-wine+support/oae
White Wine: www.facebook.com/vinblancmusic
Boy Wonder: www.facebook.com/boywonderandtheteensensations

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.

Sisi debutuje vzpomínkovou prózou

redakce 20.06.2020

Projdeme se pamětí nabízí jednak texty ze všech etap jeho tvorby, ale v prozaickém vyprávění zachází Sisi mnohem dále.