Zprávy / Pozvánky

For the love of pizza: Joe z 31knots vs. Jakub z Wild Tides

For the love of pizza: Joe z 31knots vs. Jakub z Wild Tides

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.05.2015

Člověk se chvíli nedívá a Joe Haege (31Knots, Tu Fawning) vymyslí nový jazyk, abecedu i teleport. Svůj nový projekt Vin Blanc/White Wine přejmenoval na jednodušší White Wine a v dodávce na turné mezi hraním a hraním (šipek) dává dohromady novou desku. Prý už chybí jen vybrat akordy. Dvoučlenný projekt – s Joem bubnuje Fritz Brückner z Blut Sport Disko a Plasma Police – a poslední album In Every Way but One představí Joe třem českým městům: s dánskými Lis Er Stille zahraje 29. května 2015 Pod Lampou v Plzni, 30. května na táborském Free Dim Festu a den nato, v neděli 31. května, v dejvické kavárně Potrvá spolu s Boy Wonder & the Teen Sensations. Lístky na přažký koncert seženete přes portál www.goout.cz za 150 Kč, na místě bude vstupné o padesát korun hodnotnější.

Pokud jsou 31knots jégr a White Wine bílé víno, Boy Wonder & the Teen Sensations bude poctivé pivko a mastným okem salámové pizzy (love spelled wrong). Sólová bokovka Jakuba z Wild Tides se přes klipy od Jesus and Mary Chain, Supremes a Davida Bowieho pomalu dostává k něčemu, co lze nazvat vlastní tvorbou, zatím nejlépe zaznamenanou na akustickém živáku StreetCulture Session ve skladbě How to Be Happy. Žižkovsko-newjerseyský sloppop/backyardbop – více než jen nesmyslné spojení neexistujících slov.


Joe a jeho White Wine nezůstali od debutu Chroma Key v roce 2011 v koutě. Předloni se spároval s bubeníkem kapel Blut Sport Disko a Plasma Police Fritzem Brücknerem, kterého poznal na turné s Menomena, a společně natočili elpíčko In Every Way but One. „The creepiest guy in town“ Joe v době před nahráváním ztratil kapelu i dlouholetou přítelkyni. Přesto, nebo snad právě proto, si zachoval výjimečnou muzikantskou integritu a rukopis: přestal se starat o to, jak skladby přijme veřejnost, a soustředil se výhradně na to, jak znějí a co sdělují – a jak je s výsledkem spokojený on sám. Jeho melodický vokál, kousavou elektriku a vkusnou elektroniku doprovázejí úsporné, ale důrazné bicí s ozvěnami synth-punku konce 70. let. Oba hudebníci si sedli natolik, že Haege dočasně opustil L.A. a přestěhoval se na čas do Lipska za Brücknerem. U nás se duo představí v Plzni, na táborském Free Dim Festu a poslední květnový den v pražské kavárně Potrvá. Už „jenom“ jako White Wine.


Info

Letmo & k.y.e.o. present:
White Wine (usa)
& Boy Wonder & the Teen Sensations
neděle 31.5.2015 20:00
Potrvá, Praha

Facebook event: www.facebook.com/events/323333524529818
Předprodej: https://goout.cz/cs/listky/vin-blanc-white-wine+support/oae
White Wine: www.facebook.com/vinblancmusic
Boy Wonder: www.facebook.com/boywonderandtheteensensations

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace