Zprávy / Pozvánky

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu. Představí se prešovský rodák Dušan Vlk, který svůj servíruje s punkovou energií i přístupem. Dalším vystupujícím bude Temný Rudo, Dušanův souputník jehož nové EP Modrá obrazovka smrti připomíná oblíbené kratochvíle s OS Windows. Dvojici rapperů doplní Krstní Otcovia, indie-rocková kapela, která opakovaně překvapuje vpádem do dekonstruovaného progresivního rocku. Vystoupí i avantgardní italské jazz-brass-metal trio Ottone Pesante se svou poslední nahrávkou ... And The Black Bells Rang. Dechberoucí oscilující mezi genialitou a šílenstvím navíc okoření trubkou a pozounem. V Brně je doprovodí podobně laděné alternativní spolky Gride a Masáž.

Představí se i Nylon Jail, kteří právě finišují Hithit kampaň k třetímu studiovému albu. S novou deskou se začíná psát nová kapitola kapely. Na albu spolupracovali Ondřej Ježek, Roman Vícha, Jakub Vejnar, Tony Dlapaa další. A bude se i křtít! Chystá se nová deska kapely Tryo Iodine Clock Reaction, vyjde stejně jako její debut opět u Kabinet Records. Kapela se vrací s přímočařejším a mohutnějším zvukem. Album vzniklo pod dozorem Amáka v Golden Hive Studios. Kapelu doplní i kvarteto Vdyd, které taktéž vydalo svůj debut na Kabinet Records. Směsice post-punku a indie rocku, kterou tahle parta tvoří, je naprosto unikátní a nezapomenutelná. Doplní je také ostravská kapela February kombinuje prvky post-indie a math-rocku. Vycházejíc vstříc novým i starým post-punkovým vzorům kombinuje hutné kytary, melodické vokály a propracovanou rytmiku.

Info

Dušan Vlk + Temný Rudo + Krstní Otcovia
24. 3. 2023, 20:00
Kabinet Múz, Brno
fb event

Ottone Pesante (It) + Gride + Masáž
26. 3. 2023, 20:00
Kabinet Múz, Brno
fb event

Nylon Jail
29. 3. 2023, 20:00
Kabinet Múz, Brno
fb event

Tryo (Křest) + Vdyd + February
30. 3. 2023, 20:00
Kabinet Múz, Brno
fb event

foto © se svolením Dušana Vlka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace