Zprávy / Pozvánky

Leden v Bike_Jesus

Leden v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.01.2024

Rozkročeni mezi Aucklandem a Berlínem představují (18. 1.) Data Animal lo-fi techno punk duo, které si na turné přizval sám velkovezír kytarových feedbacků a piercingového noise Oliver Ackermann (A Place To Bury Strangers, Death By Audio). A nejen to - draftoval je pro svůj label Dedstrange. Tam vyšel jejich debut Future Primitive, i nové singly Instant Death a Human Resource. Pokud smícháš newyorský no-wave, britský post-punk a Detroit techno dostaneš právě tohle: třaskavou směs fuzzem poháněného cyborg techno rokenrolu. Jadran je performativní rave projekt s českými texty z každodenního života v jeho plné intimitě, směšnosti i traumatu. Původně hardcore duo (zpěv, kytara, sampler) se ve finále postupně proměnilo ve špinavý oldschool rave s dungeon synth, EDM a noise prvky s použitím originálních vinylů z 90. let. Kdo říkal, že leden je nuda a čas, kdy se nic neděje?


Harmony přichází (26. 1.) s kolaborací se světově relevantním amsterdamsko-bruselským světoznámým labelem. Projekt Kalahari Oyster Cult založil v roce 2017 idealista Colin Volvert a od té doby zde díky jeho píli a vytrvalosti vyšlo více než 50 releasů od umělců jako jsou Roza Terenzi, A Psychic Yes, Liluzu, Reptant, Fantastic Man a mnoho dalších. Volvert říká, že KO Cult se pohybuje někde na pomezí nostalgie devadesátých let a techno-utopie pastelových barev a z obou světů si bere to nejlepší. Tento přístup dobře ilustruje výběr umělců – spojuje se zde fokus na mladé a nadané producenty (např. Olsvangèr) i na legendy, o kterých ale už dvacet let možná nikdo neslyšel. Výsledkem je geniální mix taneční hudby, u kterého si přijdou na své jak pamětníci prvních raves, tak mladí fanoušci propracovaného sound-designu. Za KOC a Harmony se tento večer v Praze Blu:sh a Marie Malarie.

Uskupení RARE si po právu připisuje masivní zásluhy na rozvoji současného pražského undergoundu. Platí to hlavně v okruzích new beat, dark italo a obecně všech žánrů, kde se elektronická hudba prolíná s prvky gothické scény a všudypřítomné melancholie. Headline act, který vystoupí pod hlavičkou tohoto kolektivu poslední lednovou sobotu (27. 1.) má v tomto smyslu přísnou logiku. Years of Denial, projekt francouzského hudebníka Jerome Tcherneyan, který se věnuje hudební produkci a před lety proslul jako bubeník kultovní britské kapely Piano Magic a české performativní umělkyně, poetičky a hudebnice Barkosiny Hanušové. Dvojice produkuje elektrizující živá vystoupení s tvrdým beatem, pulzujícími sekvencemi a performancí, která publikum spolehlivě udrží na špičkách. Zároveň prosluli jako producenti s četnými releasy na labelech Pinkman, Death & Leisure, Khemia nebo Veyl. Zde vyšel jejich zatím poslední projekt, dvojitá deska Suicide Disco (s remixy od Silent Servant, Orphx nebo Broken English Club).Tvorba YOD vymetá temné kouty žánrů post-punk, EBM, gothic a industrial dokreslovaných ledovými vokály.

Info

Bike_Jesus
web klubu

foto © Altar Agency

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace