Zprávy / Festivalové

Medziročník Hviezdne noci

Medziročník Hviezdne noci

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.07.2020

Festival Hviezdne noci s podtitulom medziročník tento rok prichádza síce v kapacitne a priestorovo obmedzenom režime ale zároveň predstavuje návštevníkovi ešte nepoznané novoobjavené miesta uprostred areálu bývalého bytčianskeho pivovaru Popper.

Priestory bývalej ľadovne a jej okolie ponúknu počas troch dní rôzne formy a podoby umenia od množstva koncertov a divadelných predstavení cez letné kino, workshopy a diskusie až po bohatý detský a výtvarný program. V industriálnych priestoroch bývalej ľadovne miestneho pivovaru môžete očakávať žánrovo bez obmedzení rôzne premeny elektronickej hudby od vizuálne pestrého a o živé prvky doplneného Autumnist, cez ambientne ladených Tittingur až po surové techno Matweho. Jemnejšie stránky predstavia svieže indie-rockové zoskupenie Sam Handwich, chytľavý indie-popový Sushicide a lokálno-svetové Charmsove deti. Na terase sa predstaví Nina Kohoutová so svojim krehkým pesničkárstvom a rôzne polohy hiphopu sa budú prezentovať prostredníctvom českých experimentálnych Laokoon a nekompromisného Čavalenkyho. Ako vrchol hudobného programu od Kataríny Málikovej zaznie jej nový oceňovaný album Postalgia.

Prvým divadlom, ktoré zabehne novovzniknutý priestor bude legenda alternatívneho divadla na Slovensku - Divadlo Stoka, ktoré si uvedomuje viac ako ktorékoľvek iné potrebu existencie priestorov pre tvorbu. Divadlo Odivo, ktoré vytvára inovatívne autorské a bábkové projekty. Multisenzorická tanečná performance skupiny ASMR crew otočí Ladovňu na ruby, pretože divadlo už dávno nepatrí len na pódium. Program bude v nasledujúcich dňoch doplnený o ďalšie mená zo slovenskej a českej scény.

Info

Hviezdne noci - medziročník
14.–16. 8. 2020
Areál bývalého pivovaru Popper, Veľká Bytča
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Rock for People se přesouvá

redakce 16.04.2021

Organizátoři RfP však slibují oznam alternativního festivalu Rock for People na královéhradeckém letišti, jen co se vyjasní parametry pořádání letních akcí.

Roadburn Redux proběhne online a zdarma

redakce 15.04.2021

Holandský festival "tvrdé" hudby Roadburn již podruhé v řadě neproběhne v běžném módu, nabízí ale výživnou online náhradu.

Jeden svět představuje téma ročníku

redakce 15.04.2021

Kdo vypadává pouze z videokonferencí a kdo z běžného života? Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě?

Byla založena Asociace českých filmových festivalů

redakce 13.04.2021

Rozevírání nůžek mezi stoupajícími náklady a stagnujícími příjmy nutily i organizátory akcí s dlouholetou tradicí a pevným diváckým zázemím pohybovat se na samé hranici udržitelnosti.

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Marienbad Film Festival se přesouvá

redakce 06.04.2021

Vzhledem k oznámené změně termínu MFF Karlovy Vary na konec srpna se organizátoři Marienbad Film Festivalu rozhodli uspořádat festival zkraje prázdnin.

Crème de la Crème bude online na Edisonline

redakce 01.04.2021

Festival, který se za normálních okolností odehrává pouze na Slovensku, se díky virtuálnímu uvedení představí také českým divákům.

Festival Colours of Ostrava se přesouvá na červenec 2022

redakce 31.03.2021

Festival se z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru a zásadní nejistoty přesouvá o další rok na 13. - 16. července 2022.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace