Zprávy / Festivalové

Medziročník Hviezdne noci

Medziročník Hviezdne noci

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.07.2020

Festival Hviezdne noci s podtitulom medziročník tento rok prichádza síce v kapacitne a priestorovo obmedzenom režime ale zároveň predstavuje návštevníkovi ešte nepoznané novoobjavené miesta uprostred areálu bývalého bytčianskeho pivovaru Popper.

Priestory bývalej ľadovne a jej okolie ponúknu počas troch dní rôzne formy a podoby umenia od množstva koncertov a divadelných predstavení cez letné kino, workshopy a diskusie až po bohatý detský a výtvarný program. V industriálnych priestoroch bývalej ľadovne miestneho pivovaru môžete očakávať žánrovo bez obmedzení rôzne premeny elektronickej hudby od vizuálne pestrého a o živé prvky doplneného Autumnist, cez ambientne ladených Tittingur až po surové techno Matweho. Jemnejšie stránky predstavia svieže indie-rockové zoskupenie Sam Handwich, chytľavý indie-popový Sushicide a lokálno-svetové Charmsove deti. Na terase sa predstaví Nina Kohoutová so svojim krehkým pesničkárstvom a rôzne polohy hiphopu sa budú prezentovať prostredníctvom českých experimentálnych Laokoon a nekompromisného Čavalenkyho. Ako vrchol hudobného programu od Kataríny Málikovej zaznie jej nový oceňovaný album Postalgia.

Prvým divadlom, ktoré zabehne novovzniknutý priestor bude legenda alternatívneho divadla na Slovensku - Divadlo Stoka, ktoré si uvedomuje viac ako ktorékoľvek iné potrebu existencie priestorov pre tvorbu. Divadlo Odivo, ktoré vytvára inovatívne autorské a bábkové projekty. Multisenzorická tanečná performance skupiny ASMR crew otočí Ladovňu na ruby, pretože divadlo už dávno nepatrí len na pódium. Program bude v nasledujúcich dňoch doplnený o ďalšie mená zo slovenskej a českej scény.

Info

Hviezdne noci - medziročník
14.–16. 8. 2020
Areál bývalého pivovaru Popper, Veľká Bytča
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Festival MikuLOVE naváže v Mikulově na tradici Eurotrialogu

redakce 17.07.2021

Festival MikuLOVE naváže na konci srpna v Mikulově na tradici Eurotrialogu.

Festival Rosnička proběhne na konci srpna

redakce 16.07.2021

Od roku 2011 se areál rybníka Rosnička ve Svitavách pravidelně mění v centrum nezávislé elektronické muziky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace