Zprávy / Festivalové

Medziročník Hviezdne noci

Medziročník Hviezdne noci

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.07.2020

Festival Hviezdne noci s podtitulom medziročník tento rok prichádza síce v kapacitne a priestorovo obmedzenom režime ale zároveň predstavuje návštevníkovi ešte nepoznané novoobjavené miesta uprostred areálu bývalého bytčianskeho pivovaru Popper.

Priestory bývalej ľadovne a jej okolie ponúknu počas troch dní rôzne formy a podoby umenia od množstva koncertov a divadelných predstavení cez letné kino, workshopy a diskusie až po bohatý detský a výtvarný program. V industriálnych priestoroch bývalej ľadovne miestneho pivovaru môžete očakávať žánrovo bez obmedzení rôzne premeny elektronickej hudby od vizuálne pestrého a o živé prvky doplneného Autumnist, cez ambientne ladených Tittingur až po surové techno Matweho. Jemnejšie stránky predstavia svieže indie-rockové zoskupenie Sam Handwich, chytľavý indie-popový Sushicide a lokálno-svetové Charmsove deti. Na terase sa predstaví Nina Kohoutová so svojim krehkým pesničkárstvom a rôzne polohy hiphopu sa budú prezentovať prostredníctvom českých experimentálnych Laokoon a nekompromisného Čavalenkyho. Ako vrchol hudobného programu od Kataríny Málikovej zaznie jej nový oceňovaný album Postalgia.

Prvým divadlom, ktoré zabehne novovzniknutý priestor bude legenda alternatívneho divadla na Slovensku - Divadlo Stoka, ktoré si uvedomuje viac ako ktorékoľvek iné potrebu existencie priestorov pre tvorbu. Divadlo Odivo, ktoré vytvára inovatívne autorské a bábkové projekty. Multisenzorická tanečná performance skupiny ASMR crew otočí Ladovňu na ruby, pretože divadlo už dávno nepatrí len na pódium. Program bude v nasledujúcich dňoch doplnený o ďalšie mená zo slovenskej a českej scény.

Info

Hviezdne noci - medziročník
14.–16. 8. 2020
Areál bývalého pivovaru Popper, Veľká Bytča
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace