Zprávy / Pozvánky

Mezinárodní jazzové lahůdky v Jazz Docku

Mezinárodní jazzové lahůdky v Jazz Docku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.01.2017

Jazz Dock i letos pokračuje se sérií koncertů skvělých jazzových kapel. V letošním roce uvidíme zatím asi nejhvězdnější sestavu jmen, které jsme kdy u nás v rámci jednoho cyklu prezentovali. Kytarový velikán Bill Frisell zahraje duet s bubeníkem Kenny Wolesenem, jenž je u nás znám hlavně z avantgardní kapely Sex Mob.


Bill Frisell má za sebou v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění. Jeho hudba je mixem mnoha vlivů - jazzu, rocku, folku, country i bluegrassu, či worldmusic. Tentokrát, pouze s bubeníkem, zahraje zbrusu nové kompozice a také některé skladby z posledních alb. Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek s hudby mistra jazzové, country i rockové kytary zblízka, v komorním prostředí jazzového klubu!

Také další koncerty budou pozoruhodné. Saxofonista u nás známé skupiny Kneebody Ben Wendel se poprvé v Jazz Docku představí s vlastním kvartetem, kde hrají současná esa mladé progresivní newyorské scény - pianista Taylor Eigsti, basista Harish Raghavan ču bubeník Kendrick Scott.


Jeff „Tain“ Watts vystoupí v triu s kytaristou Paulem Bollenbackem a basistou Orlando Le Flemingem. Fenomenální hráč na Hammond organ Joey DeFrancesco přiveze zase svůj kvartet The People. Pro milovníky energického moderního jazzu to bude jistě zážitek a pro mistra budou připraveny autentické elektromechanické hammondovy varhany i s Leslie boxem! V květnu vystoupí John Patitucci se svým Electric Quartetem, kde excelují krom hlavního protagonisty ještě kytaristé Adam Rogers a Steve Cardenas a bubeník Nate Smith.


John Patitucci patří k největším světovým basistům a hrával v minulosti snad se všemi velkými jmény historie jazzu (např. Chick Corea, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stan Getz, Pat Metheny, Wynton Marsalis, Joshua Redman, Michael Brecker, McCoy Tyner, Randy Brecker, Freddie Hubbard, Tony Williams a další).

Celý festival otevře ve středu 18. 1. vynikající bubeník Jochen Ruckert, se svým newyorským kvartetem. Jejich hudba patří k tomu, co je v současné době považováno za špičku postmoderního jazzu v New Yorku. Kompozice ze zbrusu nového alba Charm Offensive, prezentují na evropském turné ve stejné sestavě, v jaké bylo album natočeno - tedy s kytaristou Lage Lundem, kontrabasistou Orlando LeFlemingem a hvězdným saxofonistou Markem Turnerem.

Info

Jazz čtyř kontinentů 2017
Jazz Dock, Praha
18. 1. 22:00 - Jochen Ruckert Quartet ft. Mark Turner
8. 2. 21:00 - Jeff „Tain“ Watts Trio
13. 2. 22:00 - Kuhn Fu
23. 2. 22:00 - Ben Wendel Group ft. Taylor Eigsti / Harish Raghavan / Kendrick Scott
4. 3. 19:00 - Zhenya Strigalev Never Group ft. Linley Marthe / Federico Dannemann / Eric Harland
29. 3. 21:00 - Bill Frisell & Kenny Wolesen
14. 4. 21:00 - Joey DeFrancesco & The People
15. 5. 21:00 - John Patitucci Electric Quartet

www.jazzdock.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Caligula's Horse v Rock Café

redakce 10.05.2024

Pochází z australského Brisbane a jsou jedním z představitelů současného progresivního metalu.

Další akce Sonitus

redakce 09.05.2024

Australská, v Londýně usazená umělkyně pomyslně navazuje na temně dubovou melbournskou mikroscénu kolem HTRK a Carly dal Forno.

Květen v Bike_Jesus

redakce 09.05.2024

Garden opening, Big|Brave a Aicher, následující noc klubové série Bite a spousta dalších pozoruhodných záležitostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace