Zprávy / Pozvánky

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.10.2022

Černá je dobrá! V Kabinetu múz rozjíždejí večery zaměřené na styly jako jsou darkwave, coldwave, postpunk, synthpop, new wave, EBM nebo gothic rock. V rámci nové koncertní série Velvet Suicide, budou kabinetáři vybírat žánrové lahůdky z celého světa. Prvním večerem z této série budou Fotocrime, SDH a M!R!M. O měsíc později Lebanon Hanover, Body Of Pain a Blood Pact. Midwife přiveze svůj zasněný zpěv a dronující kytaru. Povinnost pro fanoušky Grouper nebo Julianny Barwick.


Fotocrime? To je temný samet, darkwave-postpunk a chladnost synth zvuků s odkazem na německé EBM pionýry. Už potřetí do Brna dovezou chladné bicí automaty a vrstvené syntezátory. Jejich monochromatická jasnost elektronického zvuku se setkává s živelným post-punkem hnaným basou, zvonícími kytarami i nezaměnitelným Pattersonovým barytonem. Semiotics Department Of Heteronyms alias SDH. To je temná, industriální, ale i krutá a sexy elektronická hudba z Barcelony. M!R!M je sólový projekt Jacka Milwaukeeho. Podivné darkwave ukolébavky pro zlomená srdce.

Minimalistický dark wave, který vychází ze dvou bijících srdcí. Lebanon Hanover je ledově chladná post-punková odpověď na dnešní odcizený svět. Dvě postavy v mlze, které pojí temný syntezátorový zvuk, tepající basová linka a melancholické texty. Jejich hudba bývá přirovnávána ke gotickému rocku/post-punku z 80. let, jakou hráli Siouxsie and the Banshees, The Cure nebo Bauhaus. Jedněmi z dalších hostů večera budou výtvarní umělci Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska aka Body Of Pain, kteří dovezou hudební doprovod ke konci světa. Cold synths for warm-hearted vampires. Blood Pact, epic love darkwave electro music, ve kterém svoje hudební i vizuální temné pudy zformovali Paula Cantare a Yak Hottcutt z kapely Piča z hoven.

Midwife je ponurý experimentální hudební projekt, kterým multiinstrumentalistka Madeline Johnston dokáže z ukrutné bolesti vykouzlit romantiku. Hudba něžná a vzdušná, stejně jako temná a těžká. Letos v únoru a březnu navíc absolvovala velkou šňůru ve Spojených státech, kde supportovala Deafheaven a květen tráví opět na turné po USA, ale tentokrát dělá společnost The Body. Brňákům dobře známý Rhys Braddock z Nového Zélandu připravil materiál Metronome Blues a Gerda Blank pro sólové vystupování. Tento Rhysův samostatný výlet pod hlavičkou Metronome Blues je pestrou směsí alternativních žánrů. Mix náladových, atmosférických kytarových a klavírních skladeb s minimalistickými beaty a elektronikou.

Info

Velvet Suicide:
Fotocrime (de) + SDH (es) + M!R!M (uk)
20. 10. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Midwife (usa) + Metronome Blues (Rhys Braddock sólo, nzl)
23. 10. 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Velvet Suicide:
Lebanon Hanover (uk/de) + Blood Pact + Body Of Pain
24. 11. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Marilena

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce 13.03.2023

Tradiční festival krátkých filmů autorů do 30 let. Cinefilové se v Uničově sejdou tento víkend.

Louis Tomlinson ve filmu

redakce 11.03.2023

All of Those Voices přináší osvěžující, syrový a skutečný pohled na hudební cestu Louise Tomlinsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace