Zprávy / Pozvánky

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.10.2022

Černá je dobrá! V Kabinetu múz rozjíždejí večery zaměřené na styly jako jsou darkwave, coldwave, postpunk, synthpop, new wave, EBM nebo gothic rock. V rámci nové koncertní série Velvet Suicide, budou kabinetáři vybírat žánrové lahůdky z celého světa. Prvním večerem z této série budou Fotocrime, SDH a M!R!M. O měsíc později Lebanon Hanover, Body Of Pain a Blood Pact. Midwife přiveze svůj zasněný zpěv a dronující kytaru. Povinnost pro fanoušky Grouper nebo Julianny Barwick.


Fotocrime? To je temný samet, darkwave-postpunk a chladnost synth zvuků s odkazem na německé EBM pionýry. Už potřetí do Brna dovezou chladné bicí automaty a vrstvené syntezátory. Jejich monochromatická jasnost elektronického zvuku se setkává s živelným post-punkem hnaným basou, zvonícími kytarami i nezaměnitelným Pattersonovým barytonem. Semiotics Department Of Heteronyms alias SDH. To je temná, industriální, ale i krutá a sexy elektronická hudba z Barcelony. M!R!M je sólový projekt Jacka Milwaukeeho. Podivné darkwave ukolébavky pro zlomená srdce.

Minimalistický dark wave, který vychází ze dvou bijících srdcí. Lebanon Hanover je ledově chladná post-punková odpověď na dnešní odcizený svět. Dvě postavy v mlze, které pojí temný syntezátorový zvuk, tepající basová linka a melancholické texty. Jejich hudba bývá přirovnávána ke gotickému rocku/post-punku z 80. let, jakou hráli Siouxsie and the Banshees, The Cure nebo Bauhaus. Jedněmi z dalších hostů večera budou výtvarní umělci Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska aka Body Of Pain, kteří dovezou hudební doprovod ke konci světa. Cold synths for warm-hearted vampires. Blood Pact, epic love darkwave electro music, ve kterém svoje hudební i vizuální temné pudy zformovali Paula Cantare a Yak Hottcutt z kapely Piča z hoven.

Midwife je ponurý experimentální hudební projekt, kterým multiinstrumentalistka Madeline Johnston dokáže z ukrutné bolesti vykouzlit romantiku. Hudba něžná a vzdušná, stejně jako temná a těžká. Letos v únoru a březnu navíc absolvovala velkou šňůru ve Spojených státech, kde supportovala Deafheaven a květen tráví opět na turné po USA, ale tentokrát dělá společnost The Body. Brňákům dobře známý Rhys Braddock z Nového Zélandu připravil materiál Metronome Blues a Gerda Blank pro sólové vystupování. Tento Rhysův samostatný výlet pod hlavičkou Metronome Blues je pestrou směsí alternativních žánrů. Mix náladových, atmosférických kytarových a klavírních skladeb s minimalistickými beaty a elektronikou.

Info

Velvet Suicide:
Fotocrime (de) + SDH (es) + M!R!M (uk)
20. 10. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Midwife (usa) + Metronome Blues (Rhys Braddock sólo, nzl)
23. 10. 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Velvet Suicide:
Lebanon Hanover (uk/de) + Blood Pact + Body Of Pain
24. 11. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Marilena

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace