redakce | Zprávy | 21.07.2021
Ačkoliv Lebanon tvrdí, že řízné kytary se z jejich tvorby pomalu vytrácí, v playlistu kapely mají pořád své místo. Stejně jako nejrůznější experimenty a bizáry. Mezi oblíbenými tělesy najdeme kytarový Manšestr z rukou The Duds (čti: Duc), Prince, hutné Suicide, živelné The Fall i glitch metal od Liturgy. Inspiraci nasávají z vesmíru, ale i z hromadné dopravy, tramvaj se stala nepopsaným plátnem už pro dva tracky olomoucké skvadry. A jak s nimi divokou hudební jízdu zakončit? Co třeba obskurním řeckým popíčkem? Lebanon sází na OPA Power. Držte si klobouky.
Innode - Moon
Suicide - Wild in Blue
The DUDS - No Remark
Prince - Fury
clipping. - Blood of the Fang
Steve Reich - Clapping Music
Liturgy - Kel Valhaal
Oren Ambarchi - Hubris Pt.3 (Edit)
Alan Lomax: Negro Prison Songs - Early in the Morning
The Fall - Rowche Rumble
Ezavskih - Out of Trouble
OPA - OPA Power
Lebanon
fb interpreta
Živě:
Vivat Vila #2
23. - 24. 7. 2021
Živá vila, Prachatice
fb event
foto © se souhlasem Lebanon
redakce 06.07.2022
Stejnojmennou koncertní sérii zahájí Monika Omerzu Midriaková s projektem Leto s Monikou, následovat budou v měsíčním cyklu další jména.
redakce 06.07.2022
Grada vydává knihu Petra Mareše - Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce aneb Informace chce být svobodná.
redakce 05.07.2022
Kromě Girls Against Boys se můžete těšit i na Planety s novým setem v roli předkapely a speciální vystoupení Paramount Styles na břehu u ohně.
Dagmar Lauková Petrášová 05.07.2022
Po minuloročnom albume Únikový východ 2, ktorý vydali s Petijeem, prichádza verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov so skladbou Ulica.
redakce 04.07.2022
Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Začněte playlistem.
redakce 04.07.2022
„ Asi všetci dnes žijeme trochu so sileným úsmevom, takže verím, že Awkward Laughter u poslucháčov zarezonuje a zasmejú sa s nami,“ říká Karol Mikloš.
redakce 04.07.2022
Jména současné alternativní scény, experimentální hudba východní Evropy, folk i čtyři unikátní projekty.
redakce 03.07.2022
Hudba z nejrůznějších koutů světa, akrobaté, divadlo pro malé i velké, dílny i nepřenositelná atmosféra festivalového areálu mezi středověkými hradbami a rybníkem.
redakce 03.07.2022
Letošní ji.hlavský vizuál od Juraje Horvátha zachycuje radost z objevování a tvořivého přístupu ke světu.
redakce 02.07.2022
Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.