Zprávy

Nový animák od LeebOrn

Nový animák od LeebOrn

redakce | Zprávy | 28.10.2021

Pomalu tající kostka ledu jako obraz strnulé duše. Kde najít jiskru uprostřed ledového paláce? Tak by se dal charakterizovat text Unseeing and Unseeable, písně z nového EP Reach One’s Destination olomouckých Leeb0rn. Kapela obrazotvorného textu využila a natočila k němu animovaný klip. Zkušený animátor Vítězslav Ureš (spolupráce s JAF 34, Vladivojnou La Chia) spojil síly s umělkyní Makekaky a vznikl černobílý klip založený na linorytech. Každý linoryt byl vytištěn vícekrát a záměrně nedokonale tak, aby grafika ožila co nejvíce. Ukočírovat a propojit osobnosti digitálně zdatného Vítka a permanentně offline víly Makekaky se snažila autorka textu a hudby, zpívající bubenice Dominika Srostlíková.

O mix a master celého EP se postaral Amák Golden, který tuto píseň vzhledem k množství stop kytar, bicích i vokálů označil za „queenovskou“. Nahrávka byla pořízená ve studiích Palba a Ziki Records po několika letech živého hraní v různých kapelních sestavách. Fyzicky vyšlo EP jen na kazetě, stejně jako předchozí EP The Pulley System.

Kapela Leeb0rn působí na české scéně čtyři roky, před vydáním druhého EP však stihla změnit sestavu a název. Oproti studiovým nahrávkám je tak ve zvuku Leeb0rn na koncertech možné slyšet také zefektované housle a jeden ženský hlas navíc. Nejbližší koncerty budou 29. 10. v královéhradeckém Klubu č.p. 4 a 30. 10. v pražském Kaštanu.

Info

Leeb0rn
Bandcamp kapely
fb kapely

foto © Marek Kolařík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Black Holes se singlem Dare to Fly

redakce 13.06.2024

Ten byl nahrán opět v ústeckém Tajnym studiu v produkci Jana Brambůrka.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace