Zprávy / Festivalové

Nový tachovský Festival Muziq

Nový tachovský Festival Muziq

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.03.2023

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Hlavní myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a zvýšit povědomí o nových, progresivních a zajímavých projektech, kapelách a muzikantech domácí hudební scény. První ročník proběhne v sobotu 20. května 2023, v západočeském městě Tachov, v areálu bývalého koupaliště, před hospůdkou U Vodníka.

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů, fenomén české elektronické scény, Ventolin. Dalším zvučným jménem programu je instrumentální kapela Tomáš Palucha. Z počátku duo, nyní už kompletní band, působící od roku 2012. Vystoupení Tomáš Palucha rozhodně strhne magickou atmosférou, je rituálem, oslavou ambientního hluku v propojení s minimalistickými kytarovými dialogy. Z jižních Čech, konkrétně z Českého Krumlova, přijede čtyřčlenná skupina Lambda. Pomalu nastupující songy snoubí delayové post-rockové plochy s těžkými riffy. To vše spojeno melodiemi, které vás vezmou na sonickou výpravu časem a prostorem.


Dalším zástupcem valivějších, hutnějších tónů jsou místní stoneři Billy Rudin, kteří nepochybně zvýšili aktivitu hraní a mají za sebou i před sebou několik zajímavých klubových vystoupení. Na pódiu se také představí pětičlenná skupina Brighter Days z Prahy, která mísí na corových základech prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů zabalených do měkkého zvuku a citlivého projevu. Svěží vzduch a obrovský potenciál. Jemnější část programu obstará nadějné indie folkové trio Ida The Young z Plzně, jehož dvě třetiny tvoří muzikanti původně tachovské kapely China Soup, a také dream-popový projekt teepee. Podmanivé melodie a zasněné spojení vokálů pomáhají zachytit kouzlo mezi Terezou Lavičkou-Sladkou a Miroslavem Patočkou. Dvojice založila teepee v roce 2015 a od té doby společně prozkoumává prostor mezi elektronikou a folkem.

Ze severu Čech přijede do Tachova kapela River House. Ta vznikla pouhou změnou názvu post-hardcore / emo-core kapely Cumulonimbus, sestava tak zůstává stejná, ubylo křiku, přibylo melodičnosti a kytarových efektů. Před pár dny kluci vypustili nový singl Tantrum, včetně videoklipu. Ze stejného směru se vydá i Dave Tichý alias Further Down, kterého můžete znát jako klávesáka ze skupin Manon meurt, Chief Bromden, Unaffected Evolution nebo Hentai Corporation. Dave má rád ponurost zamlžených českých lesů, sudetských končin a dávno opuštěných míst, a tak jako na jeho výpravách zapomenutou krajinou, i v hudbě prozkoumává neznámé, nekonečné oblasti temnějšího zvuku, šumu a vrstevnatosti ambientních ploch. Vystoupí i úplně nová kapela Social Media Friends z Prahy. Bicí, elektrická kytara, hraní si s looperem, vytváření zvláštních zvuků, autotune a emocionální zpěv improvizovaného textu.

Info

Festival Muziq
20. 5. 2023 12:00
Hospůdka U Vodníka, Tachov
Fb událost

foto © se svolením Ventolina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace