redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.08.2022
Rockeři Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací 12. srpna do pražské Malé sportovní haly, aby opět potěšili fanoušky svými hity jako Dying In A Hot Tub nebo Lonely, ale i novými hity z připravovaného alba Fever Dream, které je plánováno na 28. října tohoto roku. Doprovodí je virální kanadský rapper bbno$, který zahraje před českým publikem v české premiéře.
fotogalerie z minulého vystoupení Payale Royale zde
Payale Royale jsou na scéně přes deset let – jsou sehraní, cílevědomí a útočí v plné síle. Jejich popularita raketově roste. V Praze je fanoušci milují, a ne náhodou tady nedávno natáčeli dva videoklipy ke svému připravovanému albu. Tihle hoši z Toronta ví přesně, co dělají – zvou své fanoušky nejen aby poslouchali jejich muziku, ale aby pronikli do jejich světa, který se vymyká tomu všednímu. Je plný špinavého rock’n’rollu, melancholických textů a jeho nedílnou součástí je mírně trhlý, ale vysoce elegantní do posledního detailu vyladěný outfit. Drzý punkový vokál Remingtona Leitha a zpěvné refrény opírající se o plně vytíženou kytaru a bicí, při podpoře většinou osminové basy zaručují, že bude publikum elegantně smeteno rockovou smrští.
Kanadský rapper bbno$ je Alex Gumuchian z Vancouveru. V roce 2014 společně s kamarády založil multimediální kolektiv spolupracující na módních i hudebních projektech. Po rozpadu skupiny bbno$ dál rozvíjel své hudební nápady a v roce 2017 odehrál své vůbec první vyprodané turné v Číně. Jeho singl Lalala z roku 2019 ve spolupráci s producentem Y2K dosáhl přes 800 milionů přehrání na Spotify a v současné době dominuje hlavně jeho hit edamame, který nahrál společně s indonéským rapperem Rich Brianem. Tento singl se velmi rychle stal virálním na soc. sítích, především na TikToku. Ve svých videích song použilo už přes 10 milionů uživatelů a čísla pořád rostou, to svědčí o silné návykovosti.
Palaye Royale (ca) + bbno$ (ca)
12. 8. 2022 18:00
Malá sportovní hala, Praha
Fb událost
foto © se svolením Rock for People
redakce 25.03.2023
Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.
redakce 23.03.2023
Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.
redakce 22.03.2023
Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.
redakce 20.03.2023
Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.
redakce 20.03.2023
Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.
redakce 19.03.2023
Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.
redakce 19.03.2023
Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.
redakce 18.03.2023
Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.
redakce 17.03.2023
Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.
redakce 15.03.2023
Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.