Zprávy / Pozvánky

Poprázdninové otevření klubu Fuchs2

Poprázdninové otevření klubu Fuchs2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.09.2022

Před znovuotevřením prošel Fuchs2 opět řadou změn. O hudební dramaturgii se dnes stará tandem Karel Buriánek (živé kapely) a Arnold Ata (DJ Arnii). Main stage, komornější Salo stage i volně propojený prostor Bike_Jesus prošly rekonstrukcí a ozvučuje je posílený sound systém.

V nadcházející sezóně se chce tým Fuchsu2 zaměřit především na klubovou kulturu a bezpečnost během parties. „V jednání je spolupráce s jedním významným ostrovním klubem, se kterým plánujeme pořádat workshopy nejen pro náš tým, ale i pro širokou veřejnost. LGBTQ+ kolektiv Queer Space Network se zapojí přímo do chodu klubu. Během večírku budou jeho členové budou pomáhat s night management, tedy se zachováním bezpečnosti na parketu i mimo něj a s budováním osvěty o LGBTQ+,“ vysvětluje dramaturg Arnold Ata. Dramaturgie klubu Fuchs2 se i v pohledu do budoucnosti řídí ambicí představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí. Připravuje se třeba showcase berlínského labelu Midnight Shift, na kterém vydává Umwelt nebo KiNK a plánuje návrat oblíbených Hyper Real parties, za kterými stojí Michail Staigl aka Opim Hum, bývalý dramaturg Boiler Roomu. V rámci živých koncertů Fuchs2 Live se na Main stage představí Ventolin a Midi Lidi a proběhne Kabinet Records label night vol. 2.

Fuchs2 už dávno není jen místo pro konání nočních parties. Jeho pevnou součástí jsou hudební zkušebny a cyklistická dílna. Za společensky mimořádně významnou aktivitu považuje team Fuchs2 projekt Klubovna F2 Štvanice, nízkoprahové centrum pro mládež v jehož centru stojí logicky hudba – a obecně kultura. Součástí klubovny, vedené zkušenými lektory, je hudební studio a profesionálně vybavená fotokomora.

První zářijový víkend je zanesen v kalendáři coby startovací večírek podzimní klubové sezóny. Během pátku 2. září a soboty 3. září se na třech scénách představí přes 25 hudebníků z tuzemska i zahraničí. Mezi nimi figuruje silná trojka, která bude představena v české premiéře.

Asquith z Londýna má v poslední době rád rychlé a chytlavé techno a donk sety a právě proto v pátek zahraje závěrečný set na pódiu Bike_Jesus stage. Hodge z Bristolu je DJ a producent z ikonického labelu Livity Sound, který má na kontě několik vln transformativních a kritikou oceňovanýcvh releasů od britského techna po dubstep a experimentální elektroniku. Dangermami - “rising boss” berlínské “bass scény”. Dokonale zorientovaná v uměleckém managementu a v “hot” sférách taneční scény. Z domácích vystoupí např. Aid Kid live nebo Lotus Wash live.

Info

Fuchs2
Fb klubu

foto © se svolením Dangermami

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Infected Mushroom poprvé v Česku

redakce 23.05.2023

Uznávaní jsou jako průkopníci psytrance a jejich tvorba oplývá hypnotickými rockovými aranžemi, vrstvenými melodiemi a experimenty s žánry.

OC Dornych jako Dům kultury a konců

redakce 22.05.2023

Brutalistní prostory obchodního centra Dornych, známého v Brně též pod bývalým názvem Prior, začátkem května oživí společná akce HaDivadla a Terénu.

Na Yacht přijede duo Putan Club

redakce 20.05.2023

Zaškatulkovat tohle italsko-francouzské duo není vůbec jednoduché. Překračují hranice napříč všech možných žánrů, ale nárokují si právo být vším.

Zabelov Group pokřtí v Kasárnách Karlín

redakce 16.05.2023

Česko-běloruské duo se ponořilo do neprobádaných hloubek hudby a transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace