Zprávy / Pozvánky

Poprázdninové otevření klubu Fuchs2

Poprázdninové otevření klubu Fuchs2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.09.2022

Před znovuotevřením prošel Fuchs2 opět řadou změn. O hudební dramaturgii se dnes stará tandem Karel Buriánek (živé kapely) a Arnold Ata (DJ Arnii). Main stage, komornější Salo stage i volně propojený prostor Bike_Jesus prošly rekonstrukcí a ozvučuje je posílený sound systém.

V nadcházející sezóně se chce tým Fuchsu2 zaměřit především na klubovou kulturu a bezpečnost během parties. „V jednání je spolupráce s jedním významným ostrovním klubem, se kterým plánujeme pořádat workshopy nejen pro náš tým, ale i pro širokou veřejnost. LGBTQ+ kolektiv Queer Space Network se zapojí přímo do chodu klubu. Během večírku budou jeho členové budou pomáhat s night management, tedy se zachováním bezpečnosti na parketu i mimo něj a s budováním osvěty o LGBTQ+,“ vysvětluje dramaturg Arnold Ata. Dramaturgie klubu Fuchs2 se i v pohledu do budoucnosti řídí ambicí představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí. Připravuje se třeba showcase berlínského labelu Midnight Shift, na kterém vydává Umwelt nebo KiNK a plánuje návrat oblíbených Hyper Real parties, za kterými stojí Michail Staigl aka Opim Hum, bývalý dramaturg Boiler Roomu. V rámci živých koncertů Fuchs2 Live se na Main stage představí Ventolin a Midi Lidi a proběhne Kabinet Records label night vol. 2.

Fuchs2 už dávno není jen místo pro konání nočních parties. Jeho pevnou součástí jsou hudební zkušebny a cyklistická dílna. Za společensky mimořádně významnou aktivitu považuje team Fuchs2 projekt Klubovna F2 Štvanice, nízkoprahové centrum pro mládež v jehož centru stojí logicky hudba – a obecně kultura. Součástí klubovny, vedené zkušenými lektory, je hudební studio a profesionálně vybavená fotokomora.

První zářijový víkend je zanesen v kalendáři coby startovací večírek podzimní klubové sezóny. Během pátku 2. září a soboty 3. září se na třech scénách představí přes 25 hudebníků z tuzemska i zahraničí. Mezi nimi figuruje silná trojka, která bude představena v české premiéře.

Asquith z Londýna má v poslední době rád rychlé a chytlavé techno a donk sety a právě proto v pátek zahraje závěrečný set na pódiu Bike_Jesus stage. Hodge z Bristolu je DJ a producent z ikonického labelu Livity Sound, který má na kontě několik vln transformativních a kritikou oceňovanýcvh releasů od britského techna po dubstep a experimentální elektroniku. Dangermami - “rising boss” berlínské “bass scény”. Dokonale zorientovaná v uměleckém managementu a v “hot” sférách taneční scény. Z domácích vystoupí např. Aid Kid live nebo Lotus Wash live.

Info

Fuchs2
Fb klubu

foto © se svolením Dangermami

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace