Zprávy / Pozvánky

Poprázdninové otevření klubu Fuchs2

Poprázdninové otevření klubu Fuchs2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.09.2022

Před znovuotevřením prošel Fuchs2 opět řadou změn. O hudební dramaturgii se dnes stará tandem Karel Buriánek (živé kapely) a Arnold Ata (DJ Arnii). Main stage, komornější Salo stage i volně propojený prostor Bike_Jesus prošly rekonstrukcí a ozvučuje je posílený sound systém.

V nadcházející sezóně se chce tým Fuchsu2 zaměřit především na klubovou kulturu a bezpečnost během parties. „V jednání je spolupráce s jedním významným ostrovním klubem, se kterým plánujeme pořádat workshopy nejen pro náš tým, ale i pro širokou veřejnost. LGBTQ+ kolektiv Queer Space Network se zapojí přímo do chodu klubu. Během večírku budou jeho členové budou pomáhat s night management, tedy se zachováním bezpečnosti na parketu i mimo něj a s budováním osvěty o LGBTQ+,“ vysvětluje dramaturg Arnold Ata. Dramaturgie klubu Fuchs2 se i v pohledu do budoucnosti řídí ambicí představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí. Připravuje se třeba showcase berlínského labelu Midnight Shift, na kterém vydává Umwelt nebo KiNK a plánuje návrat oblíbených Hyper Real parties, za kterými stojí Michail Staigl aka Opim Hum, bývalý dramaturg Boiler Roomu. V rámci živých koncertů Fuchs2 Live se na Main stage představí Ventolin a Midi Lidi a proběhne Kabinet Records label night vol. 2.

Fuchs2 už dávno není jen místo pro konání nočních parties. Jeho pevnou součástí jsou hudební zkušebny a cyklistická dílna. Za společensky mimořádně významnou aktivitu považuje team Fuchs2 projekt Klubovna F2 Štvanice, nízkoprahové centrum pro mládež v jehož centru stojí logicky hudba – a obecně kultura. Součástí klubovny, vedené zkušenými lektory, je hudební studio a profesionálně vybavená fotokomora.

První zářijový víkend je zanesen v kalendáři coby startovací večírek podzimní klubové sezóny. Během pátku 2. září a soboty 3. září se na třech scénách představí přes 25 hudebníků z tuzemska i zahraničí. Mezi nimi figuruje silná trojka, která bude představena v české premiéře.

Asquith z Londýna má v poslední době rád rychlé a chytlavé techno a donk sety a právě proto v pátek zahraje závěrečný set na pódiu Bike_Jesus stage. Hodge z Bristolu je DJ a producent z ikonického labelu Livity Sound, který má na kontě několik vln transformativních a kritikou oceňovanýcvh releasů od britského techna po dubstep a experimentální elektroniku. Dangermami - “rising boss” berlínské “bass scény”. Dokonale zorientovaná v uměleckém managementu a v “hot” sférách taneční scény. Z domácích vystoupí např. Aid Kid live nebo Lotus Wash live.

Info

Fuchs2
Fb klubu

foto © se svolením Dangermami

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace