Zprávy / Pozvánky

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.03.2023

Americký hudební film Sázka na zlato popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta, od mladého nezkušeného zpěváka až po jednoho z nejvlivnějších a největších hudebních géniů. Právě on objevil Donnu Summer, Cher, Kiss, Village People a mnoho dalších ikon.

Hraný film je oslavou všech skvělých muzikantů té doby a v hlavních rolích se objeví hudební hvězdy současnosti – Jeremy Jordan, Wiz Khalifa, Jason Derulo nebo Ledisi. Snímek podle skutečných událostí napsal a zrežíroval syn hudebního producenta – Timothy Scott Bogart. Herec Jason Isaacs, známý českým divákům jako Lucius Malfoy z filmů o Harrym Potterovi, hraje Ala Bogarta, Neilova otce. Ve filmu dále hrají Michelle Monaghan, Peyton List nebo Lyndsy Fonseca. Diváci si mohou vychutnat své nejoblíbenější hity a jejich velkolepá koncertní vystoupení v kinech od 13. dubna 2023.


Neil Bogart pocházel z židovské rodiny. Syn brooklynského poštovního úředníka se vyučil na newyorské škole múzických umění, a v šedesátých letech působil jako ne příliš úspěšný zpěvák. Roku 1973 založil společnost Casablanca. Název labelu byl inspirován stejnojmenným oscarovým snímkem, a kanceláře Casablancy prý vypadaly jako Rickova filmová kavárna. V témže roce podepsal smlouvu s kapelou Kiss, tehdy naprosto neznámou kapelou. Jeho vydavatelství bylo nicméně centrem i nejvýznamnější taneční hudby té doby. Vydalo obrovský hit YMCA od Village People (1978), zpopularizovalo electro-disco s I Feel Love Donny Summer (1977) a podporovalo experimenty George Clintona s kapelou Parliament-Funkadelic. Neil Bogart zkrátka udával hudební tempo té doby. Neil Bogart zemřel na rakoviny lymfomu ve věku 39 let. Po jeho smrti mu svá alba věnovaly kapela Kiss, Village People ale i Donna Summer.

Info

Sázka na zlato
režie Timothy Scott Bogart, 2023

foto © se svolením Donart Film

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace