Zprávy / Festivalové

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.01.2018

Po prvních dvou ročnících to muselo přijít: francouzský postindustriální label Audiotrauma proletí jako sonická zimní bouře druhý únorový víkend pražskou Novou Chmelnicí a v srdci Evropy rozbuší industriální tep v inovativním BPM.

Italský projekt se základnou v Berlíně Aleph celý festival otevře. Armando Alibrandi po úspěšných albech svého rhythmic noise side-projectu Supersimmetria (label Hands Productions) zavítal k výtečným elektro-esoterickým vodám Raumklang Music. Album Coiled koncipoval jako spirálu života a poodhalil tak roušku tajemství významu svého názvu Aleph-prvního znaku fénické abecedy. Ukrajinský IDM ambient projekt R.Roo známý z vynikajících počinů na renomovaném chicagském labelu Tympanik Audio, zavítal také do Audiotrauma labelu a na jeho roztomilém posledním albu Shilly-Shally nechal posluchače nahlédnout i do jeho experimentálnějších glitchových poloh.


Francouzské duo Ex-Tension na dvou předchozích vydáních AF chybělo. Do Prahy se opět vrací předvést svojí ráznou industriální estetiku s hustým hypnotickým stylem, zbarvenou technoidními zvuky a temnými atmosférami. Německý projekt Architect je dílem mistra a zvukového alchymisty Daniela Myera, který je v Praze častým a velmi vítaným hostem se všemi jeho projekty. Architect je hybrid minimalistického drum'n'bassu a hladkých zvuků prostředí. Francouzský tandem Moaan Exis na posledním ročníku AF Prahu doslova okouzlil a jeho vystoupení patřilo k tomu nejlepšímu. Do Prahy se tedy znovu vrací a nabídne industriální techno hardcore v kombinaci se cinematickými atmosférami a experimentálním tribal zvukem.


Běloruský projekt Ambassador 21 prošel punkovými skupinami, aby svůj manifest přetavil do industrial hardcore E.B.M. rhythmic noise oceli a zahrál na velkých světových festivalech (Wave Gothic Treffen, Maschinenfest, Forms of Hands,Kinetic etc.).Nabízí drsný, neúprosný zvuk a výbušné živé představení. Sébastien Béné-Le Touarin z Francie aka Amesha Spenta se sedm let po svém eponymním opusu vrací s albem Simplexity, které je inspirované filmovou meditativní sérií Godfrey Reggia Návštěvníci. Maluje zde obrazy experimentálními zvuky, přesnou barvou našich vlastních pochybností a rozporů. Francouzský projekt Atonalist se narodil při setkání dvou multiinstrumentalistů Renaud-Gabriel Piona a Arnaud Fourniera. Společně vytvářejí instinktivní hudbu, vnější kódy, čerpají z oblasti freejazzu, stejně jako z noisu, industriálu i elektroniky.


Z německého Hamburgu do Prahy zavítá projekt Ecstasphere. Ophelia the Suffering obohatila svůj styl prvky dubstepu, metalu či nadměrným používáním breakbeatů a promísila je do teplé organické verze rhythmic noisu a dovedného experimentování. Finský industrial EBM projekt Cardinal Noire improvizací a využíváním nahromaděných kombinací hardwarových a softwarových zvukových systémů vznikl v roce 2012. Pokud máte rádi temnou kanadskou školu tohle je kapela pro vás. Jedna z nejvýraznějších kapel francouzské industriální scény Chrysalide je známa svými hutnými hyperenergickými sety, které zaduněli Prahou už mnohokráte. Na letošní rok připravují nové album. Jejich digicore noise, moshbass, industrial hip hop nesmí na AF chybět a já doufám, že v přídavku opět zase nabídne covery od Ministry či Pink Floyd.

Francouzští elektro-punkeři Horskh se také do Prahy vracejí po předchozím nadupaném vystoupení na AF. Nabízejí charakteristický vokál , moderní elektronický styl a neúnavné strojové tempo. V minulém roce vydali výborně přijaté album The Gate. Celý víkend samozřejmě zarámují Djs z celé Evropy např. Dj Salt, majitel slavného labelu Ant-Zen a zahřát se budou moci všichni již na čtvrteční warm-up party.

Info

Audiotrauma Fest 2k18
9. - 11. 2. 2018
Klub Nová Chmelnice, Praha

www.facebook.com/events/800611803448474
www.facebook.com/NovaChmelnice
www.facebook.com/audiotraumafest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mad Cool Festival přivítá Faith No More

redakce 16.12.2019

Mad Cool Festival patří mezi největší evropské akce a potvrdí to i napřesrok. Faith No More, Deftones, Billie Eilish a další.

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

redakce 13.12.2019

V rámci letošního partnerství s východoafrickým kolektivem Nyege Nyege uvede CTM několik interpretů.

Skepta dorazí i na Metronome Prague

redakce 10.12.2019

Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Sobotní noc, ový zvuk, nové hvězdy.

Mayhem a další na Brutal Assaultu

redakce 09.12.2019

Jediný a pravý norský black metal od Mayhem i Devin Townsend, který letmo zavzpomíná na kultovní Strapping Young Lad.

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.