Zprávy / Festivalové

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.01.2018

Po prvních dvou ročnících to muselo přijít: francouzský postindustriální label Audiotrauma proletí jako sonická zimní bouře druhý únorový víkend pražskou Novou Chmelnicí a v srdci Evropy rozbuší industriální tep v inovativním BPM.

Italský projekt se základnou v Berlíně Aleph celý festival otevře. Armando Alibrandi po úspěšných albech svého rhythmic noise side-projectu Supersimmetria (label Hands Productions) zavítal k výtečným elektro-esoterickým vodám Raumklang Music. Album Coiled koncipoval jako spirálu života a poodhalil tak roušku tajemství významu svého názvu Aleph-prvního znaku fénické abecedy. Ukrajinský IDM ambient projekt R.Roo známý z vynikajících počinů na renomovaném chicagském labelu Tympanik Audio, zavítal také do Audiotrauma labelu a na jeho roztomilém posledním albu Shilly-Shally nechal posluchače nahlédnout i do jeho experimentálnějších glitchových poloh.


Francouzské duo Ex-Tension na dvou předchozích vydáních AF chybělo. Do Prahy se opět vrací předvést svojí ráznou industriální estetiku s hustým hypnotickým stylem, zbarvenou technoidními zvuky a temnými atmosférami. Německý projekt Architect je dílem mistra a zvukového alchymisty Daniela Myera, který je v Praze častým a velmi vítaným hostem se všemi jeho projekty. Architect je hybrid minimalistického drum'n'bassu a hladkých zvuků prostředí. Francouzský tandem Moaan Exis na posledním ročníku AF Prahu doslova okouzlil a jeho vystoupení patřilo k tomu nejlepšímu. Do Prahy se tedy znovu vrací a nabídne industriální techno hardcore v kombinaci se cinematickými atmosférami a experimentálním tribal zvukem.


Běloruský projekt Ambassador 21 prošel punkovými skupinami, aby svůj manifest přetavil do industrial hardcore E.B.M. rhythmic noise oceli a zahrál na velkých světových festivalech (Wave Gothic Treffen, Maschinenfest, Forms of Hands,Kinetic etc.).Nabízí drsný, neúprosný zvuk a výbušné živé představení. Sébastien Béné-Le Touarin z Francie aka Amesha Spenta se sedm let po svém eponymním opusu vrací s albem Simplexity, které je inspirované filmovou meditativní sérií Godfrey Reggia Návštěvníci. Maluje zde obrazy experimentálními zvuky, přesnou barvou našich vlastních pochybností a rozporů. Francouzský projekt Atonalist se narodil při setkání dvou multiinstrumentalistů Renaud-Gabriel Piona a Arnaud Fourniera. Společně vytvářejí instinktivní hudbu, vnější kódy, čerpají z oblasti freejazzu, stejně jako z noisu, industriálu i elektroniky.


Z německého Hamburgu do Prahy zavítá projekt Ecstasphere. Ophelia the Suffering obohatila svůj styl prvky dubstepu, metalu či nadměrným používáním breakbeatů a promísila je do teplé organické verze rhythmic noisu a dovedného experimentování. Finský industrial EBM projekt Cardinal Noire improvizací a využíváním nahromaděných kombinací hardwarových a softwarových zvukových systémů vznikl v roce 2012. Pokud máte rádi temnou kanadskou školu tohle je kapela pro vás. Jedna z nejvýraznějších kapel francouzské industriální scény Chrysalide je známa svými hutnými hyperenergickými sety, které zaduněli Prahou už mnohokráte. Na letošní rok připravují nové album. Jejich digicore noise, moshbass, industrial hip hop nesmí na AF chybět a já doufám, že v přídavku opět zase nabídne covery od Ministry či Pink Floyd.

Francouzští elektro-punkeři Horskh se také do Prahy vracejí po předchozím nadupaném vystoupení na AF. Nabízejí charakteristický vokál , moderní elektronický styl a neúnavné strojové tempo. V minulém roce vydali výborně přijaté album The Gate. Celý víkend samozřejmě zarámují Djs z celé Evropy např. Dj Salt, majitel slavného labelu Ant-Zen a zahřát se budou moci všichni již na čtvrteční warm-up party.

Info

Audiotrauma Fest 2k18
9. - 11. 2. 2018
Klub Nová Chmelnice, Praha

www.facebook.com/events/800611803448474
www.facebook.com/NovaChmelnice
www.facebook.com/audiotraumafest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.