Zprávy / Festivalové

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.01.2018

Po prvních dvou ročnících to muselo přijít: francouzský postindustriální label Audiotrauma proletí jako sonická zimní bouře druhý únorový víkend pražskou Novou Chmelnicí a v srdci Evropy rozbuší industriální tep v inovativním BPM.

Italský projekt se základnou v Berlíně Aleph celý festival otevře. Armando Alibrandi po úspěšných albech svého rhythmic noise side-projectu Supersimmetria (label Hands Productions) zavítal k výtečným elektro-esoterickým vodám Raumklang Music. Album Coiled koncipoval jako spirálu života a poodhalil tak roušku tajemství významu svého názvu Aleph-prvního znaku fénické abecedy. Ukrajinský IDM ambient projekt R.Roo známý z vynikajících počinů na renomovaném chicagském labelu Tympanik Audio, zavítal také do Audiotrauma labelu a na jeho roztomilém posledním albu Shilly-Shally nechal posluchače nahlédnout i do jeho experimentálnějších glitchových poloh.


Francouzské duo Ex-Tension na dvou předchozích vydáních AF chybělo. Do Prahy se opět vrací předvést svojí ráznou industriální estetiku s hustým hypnotickým stylem, zbarvenou technoidními zvuky a temnými atmosférami. Německý projekt Architect je dílem mistra a zvukového alchymisty Daniela Myera, který je v Praze častým a velmi vítaným hostem se všemi jeho projekty. Architect je hybrid minimalistického drum'n'bassu a hladkých zvuků prostředí. Francouzský tandem Moaan Exis na posledním ročníku AF Prahu doslova okouzlil a jeho vystoupení patřilo k tomu nejlepšímu. Do Prahy se tedy znovu vrací a nabídne industriální techno hardcore v kombinaci se cinematickými atmosférami a experimentálním tribal zvukem.


Běloruský projekt Ambassador 21 prošel punkovými skupinami, aby svůj manifest přetavil do industrial hardcore E.B.M. rhythmic noise oceli a zahrál na velkých světových festivalech (Wave Gothic Treffen, Maschinenfest, Forms of Hands,Kinetic etc.).Nabízí drsný, neúprosný zvuk a výbušné živé představení. Sébastien Béné-Le Touarin z Francie aka Amesha Spenta se sedm let po svém eponymním opusu vrací s albem Simplexity, které je inspirované filmovou meditativní sérií Godfrey Reggia Návštěvníci. Maluje zde obrazy experimentálními zvuky, přesnou barvou našich vlastních pochybností a rozporů. Francouzský projekt Atonalist se narodil při setkání dvou multiinstrumentalistů Renaud-Gabriel Piona a Arnaud Fourniera. Společně vytvářejí instinktivní hudbu, vnější kódy, čerpají z oblasti freejazzu, stejně jako z noisu, industriálu i elektroniky.


Z německého Hamburgu do Prahy zavítá projekt Ecstasphere. Ophelia the Suffering obohatila svůj styl prvky dubstepu, metalu či nadměrným používáním breakbeatů a promísila je do teplé organické verze rhythmic noisu a dovedného experimentování. Finský industrial EBM projekt Cardinal Noire improvizací a využíváním nahromaděných kombinací hardwarových a softwarových zvukových systémů vznikl v roce 2012. Pokud máte rádi temnou kanadskou školu tohle je kapela pro vás. Jedna z nejvýraznějších kapel francouzské industriální scény Chrysalide je známa svými hutnými hyperenergickými sety, které zaduněli Prahou už mnohokráte. Na letošní rok připravují nové album. Jejich digicore noise, moshbass, industrial hip hop nesmí na AF chybět a já doufám, že v přídavku opět zase nabídne covery od Ministry či Pink Floyd.

Francouzští elektro-punkeři Horskh se také do Prahy vracejí po předchozím nadupaném vystoupení na AF. Nabízejí charakteristický vokál , moderní elektronický styl a neúnavné strojové tempo. V minulém roce vydali výborně přijaté album The Gate. Celý víkend samozřejmě zarámují Djs z celé Evropy např. Dj Salt, majitel slavného labelu Ant-Zen a zahřát se budou moci všichni již na čtvrteční warm-up party.

Info

Audiotrauma Fest 2k18
9. - 11. 2. 2018
Klub Nová Chmelnice, Praha

www.facebook.com/events/800611803448474
www.facebook.com/NovaChmelnice
www.facebook.com/audiotraumafest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.