Zprávy / Festivalové

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

Sonickou bouří: Audiotrauma Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.01.2018

Po prvních dvou ročnících to muselo přijít: francouzský postindustriální label Audiotrauma proletí jako sonická zimní bouře druhý únorový víkend pražskou Novou Chmelnicí a v srdci Evropy rozbuší industriální tep v inovativním BPM.

Italský projekt se základnou v Berlíně Aleph celý festival otevře. Armando Alibrandi po úspěšných albech svého rhythmic noise side-projectu Supersimmetria (label Hands Productions) zavítal k výtečným elektro-esoterickým vodám Raumklang Music. Album Coiled koncipoval jako spirálu života a poodhalil tak roušku tajemství významu svého názvu Aleph-prvního znaku fénické abecedy. Ukrajinský IDM ambient projekt R.Roo známý z vynikajících počinů na renomovaném chicagském labelu Tympanik Audio, zavítal také do Audiotrauma labelu a na jeho roztomilém posledním albu Shilly-Shally nechal posluchače nahlédnout i do jeho experimentálnějších glitchových poloh.


Francouzské duo Ex-Tension na dvou předchozích vydáních AF chybělo. Do Prahy se opět vrací předvést svojí ráznou industriální estetiku s hustým hypnotickým stylem, zbarvenou technoidními zvuky a temnými atmosférami. Německý projekt Architect je dílem mistra a zvukového alchymisty Daniela Myera, který je v Praze častým a velmi vítaným hostem se všemi jeho projekty. Architect je hybrid minimalistického drum'n'bassu a hladkých zvuků prostředí. Francouzský tandem Moaan Exis na posledním ročníku AF Prahu doslova okouzlil a jeho vystoupení patřilo k tomu nejlepšímu. Do Prahy se tedy znovu vrací a nabídne industriální techno hardcore v kombinaci se cinematickými atmosférami a experimentálním tribal zvukem.


Běloruský projekt Ambassador 21 prošel punkovými skupinami, aby svůj manifest přetavil do industrial hardcore E.B.M. rhythmic noise oceli a zahrál na velkých světových festivalech (Wave Gothic Treffen, Maschinenfest, Forms of Hands,Kinetic etc.).Nabízí drsný, neúprosný zvuk a výbušné živé představení. Sébastien Béné-Le Touarin z Francie aka Amesha Spenta se sedm let po svém eponymním opusu vrací s albem Simplexity, které je inspirované filmovou meditativní sérií Godfrey Reggia Návštěvníci. Maluje zde obrazy experimentálními zvuky, přesnou barvou našich vlastních pochybností a rozporů. Francouzský projekt Atonalist se narodil při setkání dvou multiinstrumentalistů Renaud-Gabriel Piona a Arnaud Fourniera. Společně vytvářejí instinktivní hudbu, vnější kódy, čerpají z oblasti freejazzu, stejně jako z noisu, industriálu i elektroniky.


Z německého Hamburgu do Prahy zavítá projekt Ecstasphere. Ophelia the Suffering obohatila svůj styl prvky dubstepu, metalu či nadměrným používáním breakbeatů a promísila je do teplé organické verze rhythmic noisu a dovedného experimentování. Finský industrial EBM projekt Cardinal Noire improvizací a využíváním nahromaděných kombinací hardwarových a softwarových zvukových systémů vznikl v roce 2012. Pokud máte rádi temnou kanadskou školu tohle je kapela pro vás. Jedna z nejvýraznějších kapel francouzské industriální scény Chrysalide je známa svými hutnými hyperenergickými sety, které zaduněli Prahou už mnohokráte. Na letošní rok připravují nové album. Jejich digicore noise, moshbass, industrial hip hop nesmí na AF chybět a já doufám, že v přídavku opět zase nabídne covery od Ministry či Pink Floyd.

Francouzští elektro-punkeři Horskh se také do Prahy vracejí po předchozím nadupaném vystoupení na AF. Nabízejí charakteristický vokál , moderní elektronický styl a neúnavné strojové tempo. V minulém roce vydali výborně přijaté album The Gate. Celý víkend samozřejmě zarámují Djs z celé Evropy např. Dj Salt, majitel slavného labelu Ant-Zen a zahřát se budou moci všichni již na čtvrteční warm-up party.

Info

Audiotrauma Fest 2k18
9. - 11. 2. 2018
Klub Nová Chmelnice, Praha

www.facebook.com/events/800611803448474
www.facebook.com/NovaChmelnice
www.facebook.com/audiotraumafest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.