Zprávy / Festivalové

Šramlfest, evropská alternativa ve Znojmu

Šramlfest, evropská alternativa ve Znojmu

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.07.2023

Šramlfest je festival orientující se na alternativní hudební scénu takřka z celé Evropy. Místo s impozantním výhledem na historické město i Národní park Podyjí nabídne jako každé léto rozmanitý kulturní program.

Honeyfeet z Manchesteru stojí především na hlase Rioghnach Connolly, která je i skvělá flétnistka. Hrají kombinaci funku, soulu a jazzu. LBT neboli Leo Betzl Trio sami sebe označují jako “živé techno”, které hrají čistě akusticky. To znamená na klavír, kontrabas a bicí, bez počítačů a syntezátorů. Kombinace moderního jazzu s technem v jejich podání se přelévá od lyrických poloh až po ty industriální.

V pátek vystoupí švédská blues rocková kapela Black River Delta, která svůj drsný zvuk čerpá z klasických bluesových legend, jako je Robert Johnson, stejně jako ze syrového stylu R. L. Burnsidea a moderních umělců jako jsou The Black Keys, Gary Clark Jr. a Black Rebel Motorcycle Club. Jejich schopnost kombinovat letité blues s moderním rockem upoutala pozornost umělců, jako je kytarová hvězda Joe Bonamassa. Ten nazval jejich Vol. II jedním z nejlepších alb roku 2018.


V sobotu se pak milovníci elektronické hudby mohou těšit na WWW Neurobeat, experimentálně rapový počin, nasycený temně nápaditými texty a neméně hrubými beaty. Duo Zapaska z Ukrajiny na Šramlfestu před devíti lety již svůj osobitý zvuk představilo. Jejich hudba je jednoduchá a zároveň experimentální v tom, jak propojují jednoduché beaty a harmonie s dvojjazyčnými texty. Skupina B4 je bonbónkem české alternativní scény. Od začátku se zabývá improvizovanou hudbou, postavenou na psychedelii a fragmentech noise, jazzu a rocku se zvláštním zřetelem na specifický zvuk bývalého východního bloku.

Sobotní odpoledne otevře velká naděje znojemské hudební scény Chora Sfakion, jejichž urputnost při hledání vlastního stylu je přivedla až k vytvoření svérázného “gastropunku”, který v sobě zahrnuje prvky post-punku, noise a shoegaze. Pozoruhodným hudebním tělesem je také skupina s básnickým názvem Krajina Ró, která vznikla při setkání Michala Němce (Jablkoň) a Tomáše Frolíka (The Bladderstones). Odlišné světy dvou hudebníků doplněné o další muzikanty tvoří svébytnou hudební sestavu.

Info

Šramlfest
28.–⁠29. 7. 2023
Kára, Znojmo
Fb událost

foto © Apolena Typltová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce 04.03.2024

Festival se bude konat zkraje dubna na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace