Zprávy / Festivalové

Student Fest se zajímavým lajnapem

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.06.2022

Jedna z největších českých studentských akcí Student Fest je znovu tady. Již 30. června promění pražskou Štvanici v jednotný festivalový ostrov plný hudby. Představí se jména jako The Silver Spoons, Dukla nebo rappeři Edúv syn a Totally Nothin. Letos nově festival přinese, díky spolupráci s promotérským kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta a zakladatele labelu Soulfeeder t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Festival byl tradičně směřován do prostorů v okolí Národní třídy. V loňském roce se ale organizátoři inspirovali konceptem budapešťského ostrovního festivalu Sziget a přesunuli celý program na ostrov Štvanice. Na pěti různorodých stagích - od zavedených hudebních klubů Fuchs2 a Bike Jesus, přes alternativní divadelní scénu ve Vile Štvanice až po podium na skate rampách v Mystic skateparku nebo v kufru auta Ellenator - se během jednoho dne představí přes čtyřicet hudebníků.

Doprovodný program nabídne vedle série debat a přednášek také studentský blešák v Burze 4, v rámci něhož bude možnost pořídit si nejen věci z druhé ruky, ale i autorské výtvory mladých umělců. S cílem akcentovat téma udržitelnosti proběhne během nedělního blešáku Live podcast Jana Bicana My děti ze stanice 2020 s uměleckou skupinou Ultravagant, na který naváže série debat U stolu s…, kde mezi hosty vystoupí např. YouTuber a influencer Kovy. Večer zakončí divadelní představení OLDstars Encyklopedie monologu. Pondělí pak patří především studentskému výtvarnému a audiovizuálnímu umění, kdy studenti promění na jeden večer podloubí Hlávkova mostu v dočasnou galerii. Mystic skatepark bude útočištěm úterního skate contestu, DJ school s vinyly a večerního promítání Rafťáků.

Info

Student Fest
30. 6. 2022 14:00
Ostrov Štvanice, Praha
Fb festivalu

foto © se svolením Student Festu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace