Zprávy / Pozvánky

The Music Digest servíruje hudební novinky, tipy i zákulisí novinářské praxe

The Music Digest servíruje hudební novinky, tipy i zákulisí novinářské praxe

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.04.2023

Potravu pro uši i oči přináší každý měsíc The Music Digest, hudební pořad, kterého se můžete zúčastnit také vy. Vydejte se do Paláce Akropolis 18. dubna na nejzajímavější hudební objevy prvního čtvrtletí roku nebo na festivalové speciály 2. května a 14. června k letošním ročníkům Colours of Ostrava a Brutal Assault. Aktuální výběr novinek, hudební historie a současnost, videoklipy a také tipy na akce, které by vám neměli ujít, nabídne publicista Dan Sywala (Muzikus, Full Moon, Český rozhlas Jazz, ČT art, Televize Seznam).

Nemáte prostor a energii vyhledávat novou muziku? Přijďte na dvě hodiny vypnout a seznámit se s méně známými umělci i legendami v nových souvislostech. Čeká vás tucet nejlepších skladeb posledního měsíce s důrazem na novinky, výročí nebo blížící se kulturní akce. Poslechový pořad nabízí multižánrovou hudební projekci, která vás provede od progresivního rocku, přes moderní jazz, až po world music. A jako bonus se dozvíte zážitky z rozhovorů a osobních setkání z téměř patnáctileté praxe hudebního novináře.

„Díky rozhovorům nebo přípravě pořadů pro Český rozhlas mám hodně materiálu, ze kterého můžu pro poslechovky čerpat. Neustále naposlouchávám kvanta hudby, ale pořád mě moc baví procházet tipy od přátel nebo kolegů. I proto jsou dvě skladby z celkových dvanácti tzv. „Volba publika“, kde je možnost se s ostatními podělit o tip. Pokaždé mě baví, jak zajímavé a hlavně rozmanité věci návštěvníci vyberou,“ přibližuje Sywala. Aktuálně působí v týmu ČRo Jazz, ČT art, Full Moon, Harmonie a na svojí platformě Rock’n’Roll Journalist. V minulosti působil i na Televizi Seznam nebo jedenáct let v redakci magazínu Muzikus.

Info

The Music Digest

18.4.2023, Palác Akropolis, 21:00
FB událost

2.5.2023, Festival Special Colours of Ostrava, Palác Akropolis, 21:00
FB událost

14.6.2023, Festival Special Brutal Assault, Palác Akropolis, 20:00
FB událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Komunitní září v Punctu

redakce 14.09.2023

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace