Zprávy / Pozvánky

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.03.2023

V sobotu 1. dubna vystoupí v pražském Bike_Jesus kapela The Serfs. O domácí support se postará Hangman.

Obsese osmdesátkami. The Serfs jsou totální retro se vším, co dělá dobré retro tak přitažlivé. Estetika jejich aktuálního alba Primal Matter je striktně staromilská a vrací posluchače do doby, která byla hudebně nebezpečná, dobrodružná a sexy. Zvrácená distorze, zkorodované tištěné spoje primitivních syntezátorů, zvuk umírajícího počítače předpotopní generace, nepříjemné škrábance disonantní kytary a primitivní rytmika. To jsou primární elementy, se kterými pracuje tahle trojice z jihozápadního Ohia. Co naznačil debut z roku 2019 Sounds of Serfdom posouvá jejich letošní emise Primal Matter ještě dál, což v jejich případě znamená ještě víc a důsledně zpátky.


Pokud by někdo mohl mít pocit, že všechno víše popsané znamená monochromatickou nudu, bude možná příjemně překvapený schopností s tak omezeným výrazivem kouzlit různé nálady, byť jsou všechny veskrze ponuré. Ponuré, ale svým způsobem osvobozující a taneční, ať už to v jejich podání znamená cokoliv. Možná to není úplně diskotéka, ale spíš up-beatová seance robotů odsouzených na sešrotování, což se děje na pozadí malebné dystopické budoucnosti jako vystřižené ze sci-fi filmů konce osmdesátých let. Melodičnost raných Soft Cell, syntezátorová syrovost The Units, eruptivní cákance nálad á la Jesus and Mary Chain, odosobnění a kovová nepřístupnost Tubeway Army, extravagance a zatuchlost brilantních pionýrů goth rocku Bauhaus, synth-punk, lo-fi techno, archaický industrial a nekonečné echo utonulých vokálů. The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo, akorát hudební historii posouvají trochu jiným směrem. Naživo násobeno desetkrát.

V Praze usazený electronic-noise-punk performer Hangman se svým setem bude znepokojující, ale zároveň skvěle fungující support.

Info

The Serfs (us) + Hangman
1. 4. 2023 20:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © se svolením Bike_Jesus

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace