Zprávy / Nové desky

Toad Planet debutují u Kabinet Records

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.06.2024

Toad Planet, hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU, po třech singlech vydává debutové album s názvem Bloudím pod nezávislým brněnským labelem Kabinet Records.

Na počátku byli dva kluci z hlučínského gymplu, kteří spolu tvořili do šuplíku na zkušebně u ostravského nádraží. Jednalo se o multiinstrumentalistu Lukáše Kaniu a básníka, zpěváka a performera Jana Nováka, ke kterým se později přidal i baskytarista (a bratr Lukáše) Jan Kania. Tvoření do šuplíku a občasné hraní na zkušebně tak pokračovalo až do roku 2020, kdy Jan Novák přivedl ze studií brněnské JAMU na zkušebnu kytaristu Alberta Pazderu, aby odehrál improvizovaný koncert v nejmenované vesnici u Ostravy. Později Jan přivedl z JAMU poslední členku uskupení - bubenici Sabinu Kašparovou.


Album je kolektivní tvorbou všech členů kapely. Jeho dramaturgie vychází z konceptu alba jako celistvého navazujícího díla s naznačeným narativním obloukem. Je spojené s charakteristickým živým vystupováním kapely, jenž je, mimo teatrálního projevu performerů, opřené i o vizuální vjemy v podobě živých projekcí od šestého zákulisního člena kapely Tomáše Mohra. Samotné nahrávání probíhalo na přelomu roku 2022 a 2023 v ostravském studiu Hladina pod dohledem Michala Černého. O konečný mix a master se pak postaral producent Vojtěch Bareš z Brna. Vizuál celé desky vytvořila Jana Kamlerová.

Album vyšlo 24. května 2024 na všech streamovacích platformách, ale i v podobě vinylových desek. Křest alba proběhne 13. června 2024 v brněnském Kabinetu múz za asistence olomoucké kapely Leeb0rn, kde si poté budete moct album na vinylu pořídit.

Info

Toad Planet – Bloudím (Kabinet Records, 2024)
Fb kapely

Živě:
Toad Planet + Leeb0rn
13. 6. 2024 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Tomas Gajdiciar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace