Zprávy / Pozvánky

Únor s Kabinetem múz

Únor s Kabinetem múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.02.2024

Čím nás ohromí Kabinet múz v únoru? Není toho málo. Začneme dneska (2. 2.) na křtu brněnského neúprosného speed metalu Mörghuul, předskočí Bahratal a Refore. V rámci koncertní série Velvet Suicide (5. 2.) se představí australský darkwave mistr Buzz Kull. Skvělé popové cítění je zahaleno do neutěšených syntezátorových linek a sklíčených bušících bicích automatů, které vyvolávají jen pustou prázdnotu. Speciální hostkou večera bude švédská darkwave umělkyně Aux Animaux.

Dreampopový projekt Meowlau x Val vystoupí (14. 2.) s novým EP Daydream, předskočí brněnští Panoptikum, známí svou hudební nezařaditelností a unikátním vystupováním. Dále zveme na slovenskou jízdu s duem Berlin Manson (17. 2.). Texty o Depeche Mode, modelových modelech modelů, vesmírných lodích a trendech na Soundcloudu - tracky Berlin Manson se utápí ve vlnách melancholických syntezátorů, přičemž nabízí aktuální přístup k postsynth/punkovému zvuku. Ten večer vystoupí také raper Temný Rudo a experimentální dvojice z Tábora Katastr.


Vřele doporučujeme křest debutového alba Bruises brněnské pětice whyohwhy (22. 2.), jejiž deska vychází 13. února pod hlavičkou Day After. Jejich hudba zkoumá různé žánry, zejména slowcore a dream pop. Texty reflektují dekadentní témata života v pozdně kapitalistické společnosti, doplněné o přírodní a mytologické motivy. Balkánská noiserocková kapela Nemeček ze Záhřebu za doprovodu slavonské tambury skládá poctu slovanské lidové hudbě a oživí Kabinet poslední únorovou sobotu (24. 2.).

Měsíc uzavřou okouzlující domácí Island Mint, kteří na Eurosonic Noorderslag 2024 nadchli značný počet hudebních profesionálů. Kombinace sunshine popu a garage rocku 60. let s odkazy na shoegaze společně s hřejivým analogovým soundem vás vykoupe v oceánu dětské nostalgie.

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © se svolením Island Mint

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Caligula's Horse v Rock Café

redakce 10.05.2024

Pochází z australského Brisbane a jsou jedním z představitelů současného progresivního metalu.

Další akce Sonitus

redakce 09.05.2024

Australská, v Londýně usazená umělkyně pomyslně navazuje na temně dubovou melbournskou mikroscénu kolem HTRK a Carly dal Forno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace