Články / Seriály

Pořadatelská: Marek Mikič (MeetFactory)

Pořadatelská: Marek Mikič (MeetFactory)

redakce | Články / Seriály | 15.04.2022

Marek Mikič se na hudební scéně pohybuje už více než deset let a to na různých pozicích. Jako booker pro festival Metronome Prague, coby promotér a agent pro NotAnAgency, kterou založil, jako stage manager pracoval třeba pro Pohoda festival a pod hlavičkou umělecké agentury Charmenko se zas podílel na přípravě turné jmen jako Algiers, Thom Yorke nebo Dead Can Dance. A nyní je součástí nového hudebně dramaturgického týmu MeetFactory vedle Václava Havelky, jemuž položíme pár otázek někdy příště. Kam nás pozve Marek Mikič, koho půjde podpořit do jiných klubů?

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?

Z najbližších určite Mdou Moctar 26. apríla a Ätna 4. mája, obe budú super a zo vzdialenejších Sean NIcholas Savage 3. júla a potom na jeseň Homeshake 1. októbra.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul? Čím, proč, kde?

Post-hudba v Brne. Ich koncerty sú vždy veľmi intenzívny zážitok, zatiaľ sa mi nepodarilo ani jeden vidieť celý, aj tentokrát som sa musel ísť v asi dvoch momentoch vydýchať. Arleta tiež fungovala veľmi dobre ako support, páči sa mi, ako vie svojimi setmi komplimentovať vyslovene hiphopových interpretov ako aj alternatívnejšie projekty.

Tiež ma na Jarní Žižkovskej noci dosť zaujalo zoskupenie/projekt Object:Paradise - Warm Braník a samozrejme beznádejne plní Opak Dissu. Z našich produkcií pre mňa určite John Grant (a tiež last minute support od môjho spoludramaturga Vaška), Farveblind alebo Caribou, ktorého sme organizovali vo Fore Karlín - všetko prvotriedne shows, aj keď každá úplne iným spôsobom. Grant piesňami, stage presence a atmosférou, Farveblind (mimochodom tiež s výborným supportom od Shape umelca Black Pulse, bubeníka Elektro Guzzi) extrémne energickou show a Caribou kombináciou vynikajúcich živých prevedení jeho skladieb a najmä špičkovým svetelným dizajnom.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?

Najviac ma asi baví, čo v poslednej dobe robia kamoši z Heartnoize, určite by som chcel ísť napr. na Dorian Electra, Segu Bodegu a Black Midi, kam aj pôjdem, keďže je to u nás. Cool je aj nová dramaturgie v Kasárnach Karlín, som zvedavý na Combo Qazam, Global Charming, Linea Aspera a Soft Kill. Na Slovensku samozrejme Nová Cvernovka a Fuga, ale keďže nie som dlho v Bratislave, tak okrem festivalu Sharpe a vždy fenomenálneho 1. mája v Cvernovke nemám konkrétnejšie odporúčania.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?

Asi ako ku každému cool ľudskému výmyslu od čias ohňa, sú dobrý sluha, ale zlý pán. Snažím sa ich používať tak, aby pre mňa boli skôr to prvé, ale - možno rovnako ako mnohým ľuďom mojej generácie - mi to nie vždy vychádza na sto percent.

Kam nejraději chodíš na jídlo?

Lidová jídelna Těšnov! Ale aj Eaternia a častejšie by som chcel chodiť do balkánskej reštaurácie Jelica, ktorú máme hneď pri MeetFactory. Zároveň sa mi v Prahe ešte nepodarilo nájsť nič, čo by sa vyrovnalo bratislavským Funki Punki a cvernovkárskym Dvanástim Dušiam - veľmi by som si želal, aby sme raz mali niečo podobné v Meetku. Ak niekto o niečom takom viete, hmu.

Info

MeetFactory
web klubu

foto © se souhlasem Marka Mikiče

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce 02.05.2023

Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace