Zprávy / Pozvánky

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.03.2023

Americký hudební film Sázka na zlato popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta, od mladého nezkušeného zpěváka až po jednoho z nejvlivnějších a největších hudebních géniů. Právě on objevil Donnu Summer, Cher, Kiss, Village People a mnoho dalších ikon.

Hraný film je oslavou všech skvělých muzikantů té doby a v hlavních rolích se objeví hudební hvězdy současnosti – Jeremy Jordan, Wiz Khalifa, Jason Derulo nebo Ledisi. Snímek podle skutečných událostí napsal a zrežíroval syn hudebního producenta – Timothy Scott Bogart. Herec Jason Isaacs, známý českým divákům jako Lucius Malfoy z filmů o Harrym Potterovi, hraje Ala Bogarta, Neilova otce. Ve filmu dále hrají Michelle Monaghan, Peyton List nebo Lyndsy Fonseca. Diváci si mohou vychutnat své nejoblíbenější hity a jejich velkolepá koncertní vystoupení v kinech od 13. dubna 2023.


Neil Bogart pocházel z židovské rodiny. Syn brooklynského poštovního úředníka se vyučil na newyorské škole múzických umění, a v šedesátých letech působil jako ne příliš úspěšný zpěvák. Roku 1973 založil společnost Casablanca. Název labelu byl inspirován stejnojmenným oscarovým snímkem, a kanceláře Casablancy prý vypadaly jako Rickova filmová kavárna. V témže roce podepsal smlouvu s kapelou Kiss, tehdy naprosto neznámou kapelou. Jeho vydavatelství bylo nicméně centrem i nejvýznamnější taneční hudby té doby. Vydalo obrovský hit YMCA od Village People (1978), zpopularizovalo electro-disco s I Feel Love Donny Summer (1977) a podporovalo experimenty George Clintona s kapelou Parliament-Funkadelic. Neil Bogart zkrátka udával hudební tempo té doby. Neil Bogart zemřel na rakoviny lymfomu ve věku 39 let. Po jeho smrti mu svá alba věnovaly kapela Kiss, Village People ale i Donna Summer.

Info

Sázka na zlato
režie Timothy Scott Bogart, 2023

foto © se svolením Donart Film

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rammstein v Trenčíně

redakce 03.06.2023

Rammstein v rámci tretieho european stadium tour vystúpia aj na Slovensku.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace