Reklama

Šejkr #179: Redoblás

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Všechny krásy světa, pokud na ně má člověk čas. Lekce (nejen) flamenco tleskání s Rocío Marquez by byla mnohem přínosnější, kdyby během ní člověk nemusel odpovídat na emaily.

Reklama

„Pokud je to datum real, tak všechno nejlepší.“ Množství podobných zpráv nutí ke kontrole infa na mém skrytém fb profilu a skutečně – je pravé. Nic podnětného? Možná, ovšem pouze do chvíle, než si člověk uvědomí, že tam reálné informace neuvedl. Pak nemá být paranoidní.

Poslední dny jsou hektičtější než jindy. Ano, říkám to opakovaně, ale kombinace všech věcí, které ve Full Moonu připravujeme téměř dva roky a dobíhají paralelně právě nyní, běžné agendy a ostatně i minulý týden, který jsem strávil na festivalech nebo cestou na ně a z nich, se začínají spirále nebezpečně podobat. Všechny krásy světa, pokud na ně má člověk čas. Lekce (nejen) flamenco tleskání s Rocío Marquez v El Puerto de Santa María by byla mnohem přínosnější, kdyby během ní jeden nemusel odpovídat na emaily. Však to znáte.

Reklama

„Redoblás je pokročilejší technika tleskání, která zahrnuje nepřetržité a rychlé údery rukou o sebe. Tento styl se používá k vytváření složitých rytmických vzorů a doprovází momenty větší intenzity v hudbě,“ hovoří definice jednoho z těch složitějších stylů. Zase flamenco? Ano, tři a půl dne v Andalusii udělaly své a nejde to jinak. Koncert Rocío jsem propásl, lekci palos nikoli. A ze setkání s Ángeles Toledano budu žít ještě dlouho. O pobytu na Spain on Stage o něco víc tady, budu to opakovat ještě mnohokrát, ale tam jsem člověkem. Pokud se někam vracet a opakovaně a jednou možná navždy, právě tam.

Reklama

Nebo do Bratislavy. Sharpe je láska, pár dní po festivalu sice píšu jedné kamarádce z týmu, že jsem skoro nic neviděl, a přesto mám pocit, že jsem se v Nové Cvernovce během dvou dnů ani na minutu nezastavil. Znovu nabíjející atmosféra, znovu dojmy, které se budou propisovat ještě dlouho. Zase se mi odtamtud nechtělo. Vlastně ani nevím, proč to říkám, respektive ano. Šejkr je deníček, měli jste někdy dojem, že se tu něco dozvíte? Možná v intervalech mezi tleskáním, ale ty, jak už víme z minulého odstavce, se v posledních dnech zrychlují a komplikují. Na konci května všechno odtajníme, ještě nám pár (k)rušných hodin, dní a týdnů nechte.

„Redoblás vyžaduje dovednost a koordinaci, protože zahrnuje rychlé a přesné pohyby rukou.“ Tak tomuhle se říká multitasking? Naštěstí už jeden výročím a milníkům odrostl. Ve chvíli, kdy dopíšu minulou větu, mi náhodný algoritmus přinese track Búrili sa vlny od slovenských MonoPlastic, jednoho z objevů letošního Sharpu. „Kto mi vraví, čo mám robiť, ten sa bojí zostať sám.“ Dobře. A teď už mi ale sakra řekněte, jak se reálné datum narození na sítě dostalo? Jako by nestačilo, že mi do Andalusie volal někdo, kdo chtěl mluvit s Přemyslem. (Potlesk.)

Všichni to znáte. Radio 1. Osm večer. Pár reminiscencí z cest, spousta novinek. Anthony Joseph, Ángeles Toledano, MonoPlastic, Safety Trance, Bolka nebo Serokolo 7. Jukebox.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama