Zprávy / Pozvánky

Šrumec oslaví 25 let koncertem

Šrumec oslaví 25 let koncertem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.01.2024

V lednu 2024 uplyne 25 let od chvíle, kdy skupina kamarádů, která později začala používat pro své aktivity název Šrumec, uspořádala na Broumovsku první koncert.

Za čtvrtstoletí na Broumovsko přivezli stovky kapel a koncerty pořádali na desítkách míst celého regionu – posledních deset let hlavně ve vernéřovickém Soulkostele. V regionu si tak zahráli třeba Pontiak, Årabrot nebo Paramount Styles. Jako poděkování všem návštěvníkům a malou oslavu se rozhodli uspořádat 13. ledna 2024 výroční akci v sále broumovského infocentra (bývalé kino na Mírovém náměstí). Na dvou scénách se ten večer představí celkem devět vystupujících. Akci pořádá Šrumec ve spolupráci se spolkem Bigboš, Otovickým punkem a dalšími přáteli.


Protože na oslavě se má tančit, přijede jako hlavní kapela polské duo Rat Kru z Poznaně. Skupina začíná dominovat polské scéně, a proto je nejvyšší čas (a možná i poslední možnost) pozvat je do Broumova. Mix rapu, dubu, techna a dalších žánrů s neodolatelnou stage presence garantuje velkou zábavu. Druhým headlinerem večera bude Povodí Ohře. Letos po přestupu k Indies Scope vydali své třetí album Místo odpočinku, „mysterium na motivy libreta Eduarda Devrienta k opeře Hans Heiling“. Temné příběhy v rockovém hávu bude servírovat suverénní kapela včele se Sisim.

Další kapely lednového večera budou více či méně známými jmény české scény (Ys, Tilikum, Atomic Candy Creeps) s výraznou broumovskou stopou (Alpha Strategy v sestavě s Martinem Doležalem a Ondrou Červeným) nebo úplně domácí (Kluci, Pantau a Abbé).

Info

Šrumec 25 let
13. 1. 2024 18:00
Informační centrum Broumovska, Broumov
Fb událost

foto © se svolením Šrumce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Caligula's Horse v Rock Café

redakce 10.05.2024

Pochází z australského Brisbane a jsou jedním z představitelů současného progresivního metalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace