Zprávy / Nové desky

Tábor vydává Údolí hvězd

Tábor vydává Údolí hvězd

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.10.2023

Láska je srážka vlaků, smrt nečekej. Čekej svítání. Přichází do mrazivého dušičkového rána - právě pro něj jakoby bylo nahráno album Údolí hvězd pražské čtveřice Tábor. To přichází tři roky po debutové nahrávce Liebe. Adam, David, Kateřina a Magdalena po ten čas cizelovali pro Tábor typické atmosférické skladby, prodchnuté zvukem starého harmonia, tříbili a kultivovali to, co zaseli na Liebe.


Údolí hvězd vznikalo koncem loňského října ve studiu Tropical Cell, sídlícím v pražských Kasárnách Karlín a vychází u plzeňského labelu Day After Records. Členové a členky kapely, které můžeme znát z dalších, na české nezávislé scéně zavedených kapel (Bahratal, Oswaldovi, Vole, Or a další), naplno rozvinuli mantrickou povahu svých kompozic. Odrážejí se v nich uplynulá léta, do nichž se vepsaly nově nabyté rodičovské povinnosti i nečekané události. Atmosféra desky se tentokrát buduje pozvolněji, harmonické zpěvy dostávají více prostoru, bezútěšnost střídají chvíle, kdy se lze znovu nadechnout.

Zvláštní bezčasí totiž panuje v Údolí hvězd, končině, kterou se rozhodli Tábor obydlet. Vybájené místo, kde lze natrefit na postavy z dětských nočních můr a další bytosti, skrytá zákoutí i lány luk. Jeho průzkum probíhá v osmi zastaveních, je pozvolný a soustředěný. I Údolí hvězd ukrývá jistou zlověstnost, harmoničtěji, bez lezavé bezvýchodnosti. (Obroušený jemný) jazyk básnických textů nepozbývá své údernosti, propisuje se do něj uplynulý čas, kdy se roční období střídají podle docela jiných pravidel.

Údolí hvězd vychází ve čtvrtek 2. listopadu 2023 jako digitál a na černém vinylu v klasické obálce s potištěnou vnitřní stranou, insertem a sítotiskovým plakátem ve formátu A3. K předprodeji již teď na eshopu Day After Records a na Bandcampu kapely. Křest alba proběhne 2. listopadu v Chrámu Mistra Jana Husi v Plzni a 4. listopadu v pražské Betlémské kapli na Žižkově.

fotogalerie z loňského vystoupení v Praze zde

Info

Tábor – Údolí hvězd (Day After Records, 2023)
Bandcamp kapely

Živě:
Tábor + Tomáš Palucha
2. 11. 2023 19:30
Českobratrský kostel Mistra Jana Husi, Plzeň
Fb událost

Tábor + Grant Havoc + Talk=Trouble
4. 11. 2023 19:00
Betlémská kaple na Žižkově, Praha
Fb událost

foto © se svolením vydavatelství Day Afer Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace