Zprávy / Pozvánky

Tomáš Palucha a Black Tar Jesus v Kampusu Hybernská

Tomáš Palucha a Black Tar Jesus v Kampusu Hybernská

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.02.2024

Spojení meditativní kapely Tomáš Palucha a introspektivního Tomáše Kopáčka aka Black Tar Jesus. Loňská strakatá deska Rauš od Paluchy je dalším svědectvím čarohry této kapely. Black Tar Jesus se zase ozval s dvojsinglem once again/some other way a do nadýchaných linek schoval chorus, něhu a naléhavý hlas. 29. února se představí v pražském klubu Kampus Hybernská.

fotogalerie ze druhého křtu Rauše zde

Dvojspřežení Tomáš Palucha sedlá kytary už více než deset let, v současné čtyřčlenné sestavě vydali na podzim nové album Rauš u Day After Records. Je v mnohých ohledech dravější než jeho předchůdci. Starší desky jako Kámen mudrců nebo Špinavá hra byly kradmou předtuchou, pohlcujícím aperitivem ambientního dobra. Hudební přátelství kytaristů Jana Tomáše a Libora Paluchy vedlo k dalším dobrodružstvím, namátkou alba Čaro a Guru, i právě poslední Rauš, kde se jejich cesty setkávají se znamenitou basou a salvami saxofonu Tomáše Vondry (Orient, Ginger Wizard & Peter Jacksons) a zběsilými bubny Vítka Chaloupeckého (Rutka Laskier, Ginger Wizard & Peter Jacksons).


Tajemná a nekonečně smutná flow projektu Black Tar Jesus zavede posluchače až na okraj zoufalé bezvýchodnosti, kde je obejme kytarou něhy. Zvukové výlety s producentem Oliverem Torrem zachytil jeho protagonista Tomáš Kopáček na singlu once again, který v relativní tichosti vyšel minulý rok. Před tím vydal desku year insane (2020), ze které čiší empatie, pochopení pro spletitost citů ostatních i svých, těch, které proudí desítkou konejšivě syrových a upřímných skladeb.

Info

Zrušeno: Tomáš Palucha + Black Tar Jesus
29. 2. 2024 19:30
Kampus Hybernská, Praha
Fb událost

foto © messbarbara

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace