Zprávy / Pozvánky

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.03.2023

V sobotu 1. dubna vystoupí v pražském Bike_Jesus kapela The Serfs. O domácí support se postará Hangman.

Obsese osmdesátkami. The Serfs jsou totální retro se vším, co dělá dobré retro tak přitažlivé. Estetika jejich aktuálního alba Primal Matter je striktně staromilská a vrací posluchače do doby, která byla hudebně nebezpečná, dobrodružná a sexy. Zvrácená distorze, zkorodované tištěné spoje primitivních syntezátorů, zvuk umírajícího počítače předpotopní generace, nepříjemné škrábance disonantní kytary a primitivní rytmika. To jsou primární elementy, se kterými pracuje tahle trojice z jihozápadního Ohia. Co naznačil debut z roku 2019 Sounds of Serfdom posouvá jejich letošní emise Primal Matter ještě dál, což v jejich případě znamená ještě víc a důsledně zpátky.


Pokud by někdo mohl mít pocit, že všechno víše popsané znamená monochromatickou nudu, bude možná příjemně překvapený schopností s tak omezeným výrazivem kouzlit různé nálady, byť jsou všechny veskrze ponuré. Ponuré, ale svým způsobem osvobozující a taneční, ať už to v jejich podání znamená cokoliv. Možná to není úplně diskotéka, ale spíš up-beatová seance robotů odsouzených na sešrotování, což se děje na pozadí malebné dystopické budoucnosti jako vystřižené ze sci-fi filmů konce osmdesátých let. Melodičnost raných Soft Cell, syntezátorová syrovost The Units, eruptivní cákance nálad á la Jesus and Mary Chain, odosobnění a kovová nepřístupnost Tubeway Army, extravagance a zatuchlost brilantních pionýrů goth rocku Bauhaus, synth-punk, lo-fi techno, archaický industrial a nekonečné echo utonulých vokálů. The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo, akorát hudební historii posouvají trochu jiným směrem. Naživo násobeno desetkrát.

V Praze usazený electronic-noise-punk performer Hangman se svým setem bude znepokojující, ale zároveň skvěle fungující support.

Info

The Serfs (us) + Hangman
1. 4. 2023 20:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © se svolením Bike_Jesus

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rammstein v Trenčíně

redakce 03.06.2023

Rammstein v rámci tretieho european stadium tour vystúpia aj na Slovensku.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace