Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 09.11.2022

Australští Press Club se po třech letech vrací do Prahy. Punkový kvartet má za sebou sérii úspěšných singů a dvě desky pod Hassle Records (Turbowolf, 65daysofstatic), ta třetí, Endless Motion, vyšla v půlce října u Lunchroom Records, takže mají nabito. Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese. Budete mít dobrou představu o inspiracích a vůbec všelijakých choutkách celé skupiny.

The Replacements - We’re Coming Out
Musím začít nejlepší písní z nejlepšího alba nejlepší kapely. The Replacements mají obrovský vliv na mě i na celé Press Club. Tenhle track dokonale vystihuje jejich energii – maniakální kytarové solo přecházející do improvizovaného lounge jazzového bridge je něco neskutečně skvělýho.


Elvis Costello - (I Don’t Want to Go to) Chelsea
Dobře, teď tenhle seznam trochu nakopnu. Vyberu několik skladeb, které reprezentují způsob bubnování, který se snažím replikovat. Vysoce improvizační, a přesto zapadající do moderní poprockové formy.


Beck - Chemtrails
V téhle Beckově skladbě hraje na bicí Joey Waronker a je to prostě neskutečný. Bicí se objevují pouze v refrénech a nepolevují, znějí masivně a Joeyho hra je fantastická a precizní.


The Beatles - Rain
Oukej, možná už mě téma bicí nebaví, ale tahle skladba se tu hodí. Ringo prohlásil, že Rain byl jeho nejlepší studiový výkon a já musím souhlasit. Neuvěřitelně nedoceněný bubeník a neuvěřitelně nedoceněná skladba Beatles.


Talk Heavy - I Wanna Skate Again
Fajn, teď udělám něco jinýho. Budu mluvit o některých méně známých australských kapelách, se kterými jsme byli na turné posledních pár let. Právě jsme dojeli domovskou šňůru a celou dobu jsme s sebou měli Talk Heavy. Tuhle píseň hráli každý večer jako první, a to mě pokaždý napumpovalo.


Raging Hormones - Worth Your While
Tahle kapela je duchovním dítětem tajného šestého člena Press Clubu – nenahraditelného Nicka Manuela. Další vynikající kapela, tenhle song se totálně vymknul kontrole. Několik ze zmíněných kapel pomáhal míchat nebo nahrávat náš kytarista Greg Rietwyk, v téhle skladbě dělal obojí.


Money Boys - Money Boy
Další písnička, kterou Greg nahrával, možná dělal i video, nejsem si jistý, dělá spoustu věcí. S Money Boys jsem kamarádil odmalička, takže je super vidět, jak to teď válí na turné po Austrálii. Myslím, že brzy vydají album - ať žijou Money Boys!


Raised As Wolves - My Headache Is Getting Worse
Tihle kluci jsou na scéně už nějakou dobu, ale právě letos vydali první album a samozřejmě zandali. My Headache Is Getting Worse je titulní skladba, ale je jasný, že byste si měli poslechnout celou desku.


Pist Idiots - Juliette
Právě jsem si odskočil na turné s těmahle klukama a dost možná to bylo nejlepší období našich životů. V tuhle chvíli je třeba Pist Idiots vnímat jako jeden z nejlepších australských počinů naší generace. Kdo nesouhlasí, musí si track pustit. Jo.


The Pretty Littles - Don Dale
To turné měla na svědomí společnost Guts Touring, která dělá šňůry po celém kontinentu, a přináší tak rockovou hudbu i do regionů, kde takové kapely dřív nehrály. Tváří Guts Touring je Jack Parsons z kapely The Pretty Littles. Je to sakra chlap a tahle píseň je ohromná a srdcervoucí.


guilty pleasure: Crystal King - Ai Wo Torimodose
Opravdu se necítím provinile za to, že se mi líbí nějaká hudba, takže místo nějaké popiny, kterou mám rád, se pochlubím songem, který bych do článku, jako je tenhle, vždycky nedal. Jde o úvodní díl anime série Hokuto No Ken z 80. let. Může to být ta nejvíc testosteronová skladba, jakou jsem kdy měl to potěšení zažít, a možná mě nic neovlivnilo víc.

Info

Press Club (au)
web

živě: Press Club (au) + Cigarette Syndrome
15. 11. 2022, 20:00
Chapeau Rouge, Praha
fb event

foto © Nick Manuell

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace