Reklama
Reklama

Arzenálem kytar: Demob Happy

Ozbrojeni jen arzenálem kytar a severoanglickým přízvukem, Demob Happy jsou zde, aby se postavili kulturní prostřednosti a uspokojení s politikou.

Reklama

Ozbrojeni jen arzenálem kytar a severoanglickým přízvukem, Demob Happy jsou zde, aby se postavili kulturní prostřednosti a uspokojení s politikou. Situace je vážná - hudba kolem je mizerná, práce na výběr není a mládež je démonizována. Pro kapely to není lehká doba, tím spíš, když pocházejí z dělnického prostředí.

Původem z Newcastlu, dnes žijící v Brightonu - tenhle kvartet si našel ke své naštvanosti příhodnou muziku. Koncerty hrají jak o život - velké riffy - zapamatovatelné melodie - celonoční sessions - oblíbené kapely: Nirvana, Queens of The Stone Age, Melvins, The Beatles, The Stooges a Kyuss. Jejich hudba je pop obalený ostnatým drátem, namočený v medu a ponechaný napospas divoké lesní zvěři. Za rušení nočního klidu je už vyšetřovala policie a zabavila jim také všechny nástroje. Demob Happy jsou zvukoví průzkumníci, na pár metrů vzdálení realitě a jejich debutové album Dream Soda (vychází u SO Recordings) je soundtrack k jejich světu.

Dream Soda je sbírkou kontrastů: drsnost a něha, melodie a zlo. Je tam také nervozita, narkotika, lascivita, smršť, chlupatina, hnis a turbo pohon. Jsou tam zvuky podobné albu Desert Sessions od Hommeho, kdyby ale vyhandloval prvotřídní kuřivo za levný hašiš a přesídlil na anglické předměstí, zvuky podobné nejtvrdším Tame Impala nebo sardonickému Kurtu Cobainovi. Demob Happy se vám zapíšou skrz uši do vašich mozků, ale ze všeho nejvíc vás chtějí roztančit.

Reklama

Tigercub vydávají nové album Repressed Semantics (vychází na VENN Records), které ilustruje banální tragédie moderního života a naprosto zavrhuje ideály, které předkládá generace rozvedených padesátníků. Směs izolace, agrese a klidu. První skladba Pictures of You si vysloužilo chválu Annie Mac a Daniela P. Cartera v jejich programech na BBC Radio 1, opěvoval ji Guardian & DIY a další noviny a časopisy. Tigercub právě dokončili samostatné turné s předskokany Dilly Dally a na podzim vyrazí na společné turné s Demob Happy. V Praze si Demob Happy a Tigercub můžete užít 22. října, kdy vystoupí v pražském Klubu FAMU.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama