Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 09.11.2022

Australští Press Club se po třech letech vrací do Prahy. Punkový kvartet má za sebou sérii úspěšných singů a dvě desky pod Hassle Records (Turbowolf, 65daysofstatic), ta třetí, Endless Motion, vyšla v půlce října u Lunchroom Records, takže mají nabito. Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese. Budete mít dobrou představu o inspiracích a vůbec všelijakých choutkách celé skupiny.

The Replacements - We’re Coming Out
Musím začít nejlepší písní z nejlepšího alba nejlepší kapely. The Replacements mají obrovský vliv na mě i na celé Press Club. Tenhle track dokonale vystihuje jejich energii – maniakální kytarové solo přecházející do improvizovaného lounge jazzového bridge je něco neskutečně skvělýho.


Elvis Costello - (I Don’t Want to Go to) Chelsea
Dobře, teď tenhle seznam trochu nakopnu. Vyberu několik skladeb, které reprezentují způsob bubnování, který se snažím replikovat. Vysoce improvizační, a přesto zapadající do moderní poprockové formy.


Beck - Chemtrails
V téhle Beckově skladbě hraje na bicí Joey Waronker a je to prostě neskutečný. Bicí se objevují pouze v refrénech a nepolevují, znějí masivně a Joeyho hra je fantastická a precizní.


The Beatles - Rain
Oukej, možná už mě téma bicí nebaví, ale tahle skladba se tu hodí. Ringo prohlásil, že Rain byl jeho nejlepší studiový výkon a já musím souhlasit. Neuvěřitelně nedoceněný bubeník a neuvěřitelně nedoceněná skladba Beatles.


Talk Heavy - I Wanna Skate Again
Fajn, teď udělám něco jinýho. Budu mluvit o některých méně známých australských kapelách, se kterými jsme byli na turné posledních pár let. Právě jsme dojeli domovskou šňůru a celou dobu jsme s sebou měli Talk Heavy. Tuhle píseň hráli každý večer jako první, a to mě pokaždý napumpovalo.


Raging Hormones - Worth Your While
Tahle kapela je duchovním dítětem tajného šestého člena Press Clubu – nenahraditelného Nicka Manuela. Další vynikající kapela, tenhle song se totálně vymknul kontrole. Několik ze zmíněných kapel pomáhal míchat nebo nahrávat náš kytarista Greg Rietwyk, v téhle skladbě dělal obojí.


Money Boys - Money Boy
Další písnička, kterou Greg nahrával, možná dělal i video, nejsem si jistý, dělá spoustu věcí. S Money Boys jsem kamarádil odmalička, takže je super vidět, jak to teď válí na turné po Austrálii. Myslím, že brzy vydají album - ať žijou Money Boys!


Raised As Wolves - My Headache Is Getting Worse
Tihle kluci jsou na scéně už nějakou dobu, ale právě letos vydali první album a samozřejmě zandali. My Headache Is Getting Worse je titulní skladba, ale je jasný, že byste si měli poslechnout celou desku.


Pist Idiots - Juliette
Právě jsem si odskočil na turné s těmahle klukama a dost možná to bylo nejlepší období našich životů. V tuhle chvíli je třeba Pist Idiots vnímat jako jeden z nejlepších australských počinů naší generace. Kdo nesouhlasí, musí si track pustit. Jo.


The Pretty Littles - Don Dale
To turné měla na svědomí společnost Guts Touring, která dělá šňůry po celém kontinentu, a přináší tak rockovou hudbu i do regionů, kde takové kapely dřív nehrály. Tváří Guts Touring je Jack Parsons z kapely The Pretty Littles. Je to sakra chlap a tahle píseň je ohromná a srdcervoucí.


guilty pleasure: Crystal King - Ai Wo Torimodose
Opravdu se necítím provinile za to, že se mi líbí nějaká hudba, takže místo nějaké popiny, kterou mám rád, se pochlubím songem, který bych do článku, jako je tenhle, vždycky nedal. Jde o úvodní díl anime série Hokuto No Ken z 80. let. Může to být ta nejvíc testosteronová skladba, jakou jsem kdy měl to potěšení zažít, a možná mě nic neovlivnilo víc.

Info

Press Club (au)
web

živě: Press Club (au) + Cigarette Syndrome
15. 11. 2022, 20:00
Chapeau Rouge, Praha
fb event

foto © Nick Manuell

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

10 + 1 = Tamara Kramar

redakce 15.08.2022

Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Tamara Kramar vydala první singl teprve loni v létě, ale hned se stala Objevem roku podle renomovaného Rádia_FM.

10 + 1 = Andrea Motis (es)

redakce 22.07.2022

Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, vystoupí na festivalu Dobršská brána. Formativní skladby?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace