Články / Seriály

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce | Články / Seriály | 17.03.2023

Kolik znáte hudebníků, kteří oplývají mimořádnou upřímností k sobě samému, potažmo ke svým posluchačům? „Maybe I, I should not listen to myself/ I've gone blind from egomania,“ zpívá Jack Ladder, australský zpěvák, kytarista a skladatel nezaměnitelným barytonem. Od roku 2005 vydal pět alb, poslední tři i s doprovodnou skupinou The Dreamlanders, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie. Takoví hudebníci nejsou globální hvězdy, často nelehávají v růžových postelích ani na domácí scéně, ostatně jak napsal The Guardian u příležitosti poslední desky Hijack!: „Nic z Ladderova rukopisu nezapadá do paradigmatu komerčního úspěchu v jeho zemi, i proto jezdí pravidelně na zahraniční turné. Ale je to silný důvod k tomu, aby byl považován za jednoho z nejpůsobivějších, nejdokonalejších a nejprogresivnějších umělců v Austrálii.“

Do alba Hijack! se otisklo složité životní období v Ladderově životě, pobyt v protialkoholní léčebně, narození dcery nebo požáry na kontinentu, i tak si ale zachoval velkou dávku černého humoru, který je pro jeho písničky charakteristický. „Než jsem začal pracovat na téhle desce, tak jsem absolvoval hodně skupinových terapií, na nichž jsem vzpomínal na svou minulost a rodinu, na své zážitky. Když otevřeš vlastní temná zákoutí před úplně cizími lidmi, tak je najednou uvidíš ve zcela jiných souvislostech. Musím se přiznat, že začít psát písničky po téhle zkušenosti bylo pak docela drsné, zraňující, ale svým způsobem také očistné. Říkat tyhle věci je samozřejmě velmi důležité, jinak bych pořád psal o samých hovadinách, jako předtím,“ prohlásil Ladder v rozhovoru pro magazín Full Moon. A v neodolatelné baladě I Can't Drink the Water zpívá: „If you don't take what you need/ You get what you're given/ And your dreams all go to seed…“ Zážitek z vystoupení Jacka Laddera na Colours of Ostrava bude z edice Z temných zákoutí duše.

Info

Jack Ladder
web hudebníka

Živě:
Colours of Ostrava
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
Fb událost

foto © se svolením Jacka Ladera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Flash Amazonas

redakce 16.03.2023

Pod jménem Flash Amazonas se skrývá artpopová dvojice rozkročená mezi Japonskem a Kolumbií.

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce 09.03.2023

Koho jiného se zeptat na tipy, kam zajít ve štatlu? Bary i kérky, vybírejte.

10 + 1 = Melissa Aldana

redakce 08.03.2023

Jihoamerická saxofonistka se představí v rámci festivalu JazzFestBrno a nám představila své zásadní hudební inspirace.

Vstupní prohlídka: Colour of the Sky

redakce 28.02.2023

Neúspěch jako odrazový můstek k něčemu novému? To je hlavní myšlenka debutové nahrávky multiinstrumentalisty Michaela Marka. Optali jsme se víc.

Kam na rajz s Vilémem Spilkou

redakce 27.02.2023

Vilém Spilka je člověk, který čas rozhodně nemarní. U jeho „rajzovacích“ tipů se tak můžete spolehnout, že nepůjde o ztracený čas.

Vstupní prohlídka: Ondřej Galuška

redakce 21.02.2023

Ve vstupní prohlídce tentokrát rozjímáme nejen o hudbě, ale i včelaření nebo kapitálu.

Pořadatelská: Jan Jůzl (Dock)

Veronika Mrázková 20.02.2023

Spolumajitel ostravského Docku rád inspiruje lidi k tomu trávit svůj volný čas jinde, nežli doma či v nákupáku. Co pro nás chystá, kam chodí, kam jezdí za koncerty?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace