Články / Profily

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

redakce | Články / Profily | 15.03.2023

Nizozemská postpunková senzace, rotterdamští Tramhaus stihli za dva roky existence vydat sotva hrst písní a už se z nich stala jedna z nejžhavějších evropských nadějí. Intenzivní smršť kytarových riffů a štiplavých sloganů funguje zdaleka nejen v zemi tulipánů, letošní rok Tramhaus věnují intenzivnímu koncertování, debutové album prý přijde na řadu až poté. Singly jako I Don't Sweat nebo nejnovější Goat udivují množstvím energie a vášně, zároveň si pětice udržuje tolik potřebný nadhled a vábivou porci (sebe)ironie.

Anglický novinář Richard Foster (The Quietus nebo Louder Than War) mluví o rotterdamské kapele Tramhaus jako o jednom z nejhůře střežených tajemství místní scény, která zahrnuje taková jména jako The Sweet Release of Death (hráli na Colours of Ostrava v roce 2022), Lewsberg nebo Neighbours Burning Neighbours. V pětici se potkali hudebníci z mnoha dalších tamních kapel, původním plánem bylo alespoň trochu se během karantény zabavit a zkusit si také jiné nástroje než obvykle.

Výsledkem jsou vyprodané koncerty po celém starém kontinentě a hity v podobě skladeb I Don't Sweat nebo Make It Happen. Na letošní rok chystají Tramhaus kromě desítek koncertů hned trojici singlů, debutové album prý přijde na řadu až potom. Tohle může být kapela, o které bude za pár let vyprávět, že jste je viděli ještě předtím než se z nich stali hvězdy. I když kdo ví, co se do poloviny července ještě může odehrát.

Info

Tramhaus
web skupiny

Živě:
Colours of Ostrava
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
Fb událost

foto © Michèle Margot

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2024: ||ALA|MEDA||

redakce 22.03.2024

Hutné a pestré taneční rytmy doplňuje industriální produkce i jasně psychedelické poselství, daleko nejsou karibští experimentátoři a rukodělná elektronika Nyege Nyege.

Full Moon Stage 2024: Lenhart Tapes

redakce 21.03.2024

Projekt, za kterým stojí někdejší srbský kulturní publicista, bývalý člen noiserockové kapely Klopka za pionira a dua Pamba Vladimir Lenhart.

Full Moon Stage 2024: Aunty Rayzor

redakce 20.03.2024

Její rýmy vždy krájející správný beat s precizností skalpelu jsou jedním z nejvýraznějších exportních produktů Hakuna Kulala po boku dalších raperek jako MC Yallah.

Full Moon Stage 2024: Fat Dog

redakce 20.03.2024

Pětice pokračuje v ADHD produkci scény okolo klubu Windmill (Black Midi, Squid), tamní kapely se nerozpakují mixovat téměř cokoli, co projde kolem nich.

Full Moon Stage 2024: Derya Yıldırım & Grup Şimşek

redakce 19.03.2024

Fenomén anatolské psychedelie pronikl do širších kruhů před více než dekádou, skupiny jako Baba Zula jej prosadily mezi hudební fajnšmekry.

Full Moon Stage 2024: Irreversible Entanglements

redakce 18.03.2024

Jejich improvizovaný, konfrontační způsob hraní v propojení s mluveným slovem je zbaven jakékoliv abstrakce a místo toho volí formu jasného, ritualistického apelu plného hněvu.

Full Moon Stage 2024: Freekind.

redakce 18.03.2024

Za jemnými elementy R&B, jazzu a neosoulu nasátými něžností a křehkostí na míru Lauryn Hill se skrývá prosté motto „be free. be kind“.

Vojde francúz do potravín a vypýta si melón (Mezerg)

Dušan Šuster 29.06.2023

Donútiť jazz a tanečnú hudbu, aby existovali v symbióze, je neľahká výzva. Mezerg však práve na nej vybudoval svoj autorský rukopis.

Spodní proudy moderního žití (Dry Cleaning)

Jan Krejča 24.03.2023

Nikdy jsem nevěřil v linearitu hudebního vývoje, nikdy jsem neuctíval interprety ani kapely víc, než bylo nutné. Počítal jsem vždy s niternou intuicí, která mě přivábí k něčemu výjimečnému.

Full Moon Stage 2023: Širom

redakce 14.03.2023

Fascinující výprava do hlubin slovanského folklóru, která přináší zcela nový kontext, strukturu a výhled do budoucna.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace