Články / Profily

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

redakce | Články / Profily | 15.03.2023

Nizozemská postpunková senzace, rotterdamští Tramhaus stihli za dva roky existence vydat sotva hrst písní a už se z nich stala jedna z nejžhavějších evropských nadějí. Intenzivní smršť kytarových riffů a štiplavých sloganů funguje zdaleka nejen v zemi tulipánů, letošní rok Tramhaus věnují intenzivnímu koncertování, debutové album prý přijde na řadu až poté. Singly jako I Don't Sweat nebo nejnovější Goat udivují množstvím energie a vášně, zároveň si pětice udržuje tolik potřebný nadhled a vábivou porci (sebe)ironie.

Anglický novinář Richard Foster (The Quietus nebo Louder Than War) mluví o rotterdamské kapele Tramhaus jako o jednom z nejhůře střežených tajemství místní scény, která zahrnuje taková jména jako The Sweet Release of Death (hráli na Colours of Ostrava v roce 2022), Lewsberg nebo Neighbours Burning Neighbours. V pětici se potkali hudebníci z mnoha dalších tamních kapel, původním plánem bylo alespoň trochu se během karantény zabavit a zkusit si také jiné nástroje než obvykle.

Výsledkem jsou vyprodané koncerty po celém starém kontinentě a hity v podobě skladeb I Don't Sweat nebo Make It Happen. Na letošní rok chystají Tramhaus kromě desítek koncertů hned trojici singlů, debutové album prý přijde na řadu až potom. Tohle může být kapela, o které bude za pár let vyprávět, že jste je viděli ještě předtím než se z nich stali hvězdy. I když kdo ví, co se do poloviny července ještě může odehrát.

Info

Tramhaus
web skupiny

Živě:
Colours of Ostrava
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
Fb událost

foto © Michèle Margot

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Spodní proudy moderního žití (Dry Cleaning)

Jan Krejča 24.03.2023

Nikdy jsem nevěřil v linearitu hudebního vývoje, nikdy jsem neuctíval interprety ani kapely víc, než bylo nutné. Počítal jsem vždy s niternou intuicí, která mě přivábí k něčemu výjimečnému.

Full Moon Stage 2023: Širom

redakce 14.03.2023

Fascinující výprava do hlubin slovanského folklóru, která přináší zcela nový kontext, strukturu a výhled do budoucna.

Full Moon Stage 2023: Lalalar

redakce 13.03.2023

Po poslechu skladeb jako Isyantar nebo Yalnız Ölü Balıklar Akıntıyı Takip Eder budete chtít jediné: vidět je na pódiu.

Kde se myšlenky mění v pocity (Circuit Des Yeux)

Jakub Koumar 28.09.2022

Poslouchat Circuit des Yeux je jako stát před propastí, a přitom si užívat každý okamžik na hraně disonance, zatímco se tělem rozlévají obavy i radost.

Šviháctví i zádumčivost - Carson McHone

Evžen Muller 25.06.2022

Oceňovaná texaská písničkářka, jejíž album Carousel bylo časopisem Rolling Stone zařazeno mezi nejlepší country & americana, vydala letos novinku Still Life. Proč si ji nenechat ujít naživo?

Full Moon Stage 2022: EABS

redakce 03.06.2022

EABS ostatně spolupracovali s mnoha důležitými jmény současné globální jazzové scény, za všechny jmenujme Bena Lamara Gaye, Jeru the Damaja nebo Tenderloniouse.

Full Moon Stage 2022: Etceteral

redakce 05.05.2022

Trojice umělců prošla mnoha formacemi a spojuje ji vášeň pro jazz a elektroniku i unikátní vizuální estetiku, obrazová stránka je pro její vystoupení klíčová.

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

redakce 02.03.2022

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2022: Inturist

redakce 23.02.2022

Jevgenij Gorbunov je významnou postavou aktuální ruské scény. Na Full Moon Stagi s projektem Inturist vystoupí ve čtyřčlenné sestavě.

Full Moon Stage 2022: Squid

redakce 22.02.2022

Společně s kapelami Black Country, New Road a Black Midi tvoří nejvýraznější trojici kapel pohrdající žánrovými škatulkami.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace