Články / Seriály

Full Moon Stage 2023: Zouj

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce | Články / Seriály | 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu. Najdete v něm producenta, tvořícího pod pseudonymem Zouj, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků. Ale ačkoliv s oblibou skládá s krabičkami, nenechte se zmýlit. Nebude se jednat o osamělou postavu na stagi za mixážním pultem, ale o plnotučnou kapelu, která si jen tak pro radost občas prostřídá nástroje. Dojde na dropy, kytarová sóla a možná i na cover Justina Timberlakea.

V Berlíně usazený producent vlastním jménem Adam Abdelkader Lenox začínal v metalovém undergroundu, postupně se ale propracoval až k současnému popu, který pak ve svých klipech ztvárňuje s pořádnou dávkou kreativity. A jeho mise? Objevit a rozvinout to, jak by měla moderní popová hudba znít a hlavně působit. Výsledkem je ta nejoriginálnější, surrealistická popová hudba, kterou letos uslyšíte. Jeho druhé EP vyšlo na renomovaném labelu City Slang, známém pro nekompromisní selekci světové alternativy včetně Anny von Hausswolff, Boy Harsher nebo Son Lux. Těšte se na songy plné hravosti i zranitelnosti.

Info

Zouj
web hudebníka

Živě:
Colours of Ostrava
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
Fb událost

foto © Benjakon

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace