Články / Seriály

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 04.05.2022

V novinkách z uplynulého týdne zabrousíme do hitparád i do kultovních sestav. Hned třikrát míříme na domácí hřiště, skvělý singl totiž vydala Tea Sofia a hned na dvou pak spolupracoval stále oblíbenější producent Fiedlerski. A zakončíme u kultovních The Afghan Whigs.

Fiedlerski - Space Cowboy* ft. Ben Cristovao
Hned dva zářezy má v posledním týdnu na svědomí producent Fiedlerski, který spolupracuje i s největšími jmény českého mainstreamu. Na prvního máje vyšel singl Toothbrush jeho dlouholeté spolupracovnice Annabelle, k němuž dělal produkci. Tedy zubní kartáček jako metafora začínajícího vztahu a popíček par excellence. A vypustil také vlastní track, banger Space Cowboy, na který si přizval i Bena Cristovaa. Track doprovází i skvělý klip, na kterém pracovaly ilustrátorky Petra Mikolášová (znáte z Vysílače) a Anastázie Rainischová. No to teda ne, no to teda ne. Ale jo, dejte si.


Tea Sofia - Lust for Desire
Pražská rodačka Tea Sofia se srbsko-litevskými kořeny znovu servíruje krásný soulový projev na novém singlu Lust for Desire. Písničku si pustíte na streamovacích platformách stejně jako v live provedení na YouTube. Decentní video sebezpytné skladbě sluší – kouř, uplé šaty, jemné teplé světlo a krásný hluboký hlas. Cítím v tom trochu retrománie stejně jako smyslné Jorja Smith vibes. Těším se na následovníka skvělé předloňské desky Stani.


The Afghan Whigs - The Gateway
„Byl to Mark, kdo album pojmenoval,“ říká k novému singlu The Afghan Whigs frontman Greg Dulli. Nedávno zesnulý Mark Lanegan byl jeho blízký přítel, pravidelně hostoval v jedné z jeho předchozích formací Twillight Singers a byl taky součástí vynikajících The Gutter Twins, kteří sice vydali jen jednu nahrávku (Saturnalia, 2008), ale ta zůstane navěky vepraná do mozkových plen nejen fanoušků Sub Popu. Už se pohybujeme na hranici nekrologu, že? Zatímco první singl z chystané novinky The Afghan Whigs (vyjde v září) nazvaný I’ll Make You See God nabídl bezmála noise rock/punkový útěk před žárem vševidoucího slunce, aktuální The Getaway je o poznání pomalejší. Tak charakteristická pompézní gradace hravě vsákne i sláčiky a všechno uzemňuje text: „No more time to play/ Slip into something classic/ Turn on the television/ Ignoring all your children… Amphetamines and coffee/ It almost makes you gag.“ Album se bude jmenovat How Do You Burn?.


Info

grafika © Petra Mikolášová a Anastázie Rainischová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace