Články / Reporty

Staying by Laurel Halo

Staying by Laurel Halo

loomerar | Články / Reporty | 20.03.2014

Standby. Na opuštěném kontroleru zahřívajících DJů bliká červeně 120 a přede mnou zní francouzskou angličtinou: „It’s completely analožik. Nice girl though.“ Potom honky tonk piánkem prolétne 8bitový chumel jak z grimeové instrumentálky. Po koncertě se dozvídám, že berlínský Recondite v Neone měl prý „lepší ups & downs“. Oops. Beat goes on and off.

„Nemyslím si, že Chance of Rain zní jako Detroit Techno deska!“ vyjela Laurel Halo v rozhovoru pro Electronic Beats po redaktorovi, který jí s blahosklonností mormonského staršího cowleyho vnucoval obezličky o emoční temnotě LP Quarantine, světle na konci tunelu v podobě dvojky Chance of Rain. „(...)Nakonec, moje emoce nejsou to, co by vás mělo zajímat.“ Pavel Klusák a jeho postřeh „modrooké dlouhovlasé brunety takhle dřív hudbu nestavěly“ potom vyznívá téměř, že nenosily prsenky. Lidovkový doajén dále v předkoncertním článku naznačuje, že genderové stereotypy navěšené na „svatozář“ Laurel po opuštění vokálních partů úplně nezmizely. Promísily se totiž s předsudky o dřevnosti analogové hudby s rovným beatem, navíc cinknuté „intelektuálštinou“. Často připomínané vzdělání Laurel Halo tohle všechno rozsekne silou 909 plácnutí. V Neone se z prvních řad dalo odpozorovat, že kromě hlavního mixu není její hardware repasovaným fetišem, ale celkem standardní a současný. Možnost kyselinového deště se tak nevylučuje, a byť tlakovou tendenci každý znal, stejně se nakonec zadýchal.

Laurel Halo si pěstuje nechuť k popu srovnatelnou s nechutí k linearitě uvažování jak o historii elektroniky, tak o struktuře samotných tracků. „Thrax“ coby stopy, které vedou k photoshopovaným snímkům opuštěného detroitského industriálu. Klavír staví do napětí k obrábění hardwaru, což stvrzuje deska Chance of Rain i v live provedení. Při uhýbání dávkám zásaditých basů a acidových smyček se úskokům dovnitř žánru nešlo vyhnout. Beaty se v klubu roztahovaly podél stěn s VGA nátěrem, kde jako vždy lunchmeatovsky nechyběl nápis „LAUREL HALO“, uřvaný víc než holka se svým „Laurééél“ ze zadních řad. Kompozérka s diplomem dav často nakopla tlukotem vyztuženým groovy trojosminou, aby pak klimax (další slovní opis hudby, který v EB smetla ze stolu) zvětral dřív než třetinka Gambrina z baru. Legendární detroitský klub The Music Institute fungoval jen něco málo přes rok. MISHKA triko s logem Red Wings praví: „Destroy everything.“

Info

Laurel Halo (uk)
14. 3. 2014, NEONE, Praha

foto © Martin Rejsa

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

No importa tu cara, importas tu (Austin TV)

Kryštof Kopec 27.02.2024

Když na jaře minulého roku Austin TV oznámili comebackový koncert, lístky se vyprodaly během tří minut.

Co se děje v pokojíčkách (Holly Humberstone)

Klára Řepková 22.02.2024

Koncert je stejně jako její tvorba hořkosladká óda na ranou dospělost se všemi intenzivními láskami, propitými večery i pocity neukotvenosti a opuštění a hledáním sama sebe.

Brutalita v croptopu (Knocked Loose & Deafheaven)

Marek Hadrbolec 21.02.2024

„I wanna to see all of you stage dive!“ Bryan Garris dává povel a mosheři se sápou na půlkruhové pódium, jen aby na jeho druhé straně přistáli do propletence hlav,…

Řev tříští mramor (Napalm Death)

Kryštof Kočtář 15.02.2024

Agresivní diktát prokládaly milé pauzy, kdy Barney Greenway přítomné vzýval k odmítnutí nenávisti ve prospěch solidarity či hledal majitele nalezeného mobilu.

Cit pro pochmurnost (Of the Wand And the Moon)

Kryštof Kočtář 07.02.2024

Kim Larsen z Of the Wand & the Moon přiznaně kráčí po cestě, kterou vyšlapal legendární projekt Death in June. Někdy je tento krok jistý, jindy méně...

Večer střízlivého hardcore-punku (Magnitude & co.)

Marek Hadrbolec 07.02.2024

„Praha je asi moje nejoblíbenější město v Evropě,“ deklaruje Russell Bussey, zatímco neúnavně poskakuje po pódiu a bez ustání burcuje publikum k větší aktivitě.

Architekti metalcoru (Architects & co.)

Timon Láska 06.02.2024

Do Prahy si Architects kromě zvukově i rytmicky vyšperkovaného, více než devadesátiminutového vystoupení přivezli také spektakulární vizuální doprovod.

Slow travel CTM 2024

Andrea Bodnárová 04.02.2024

Fronta u Betonhalle je úctyhodná a uvnitř je téměř nedýchatelno. CTM otevírají Moundabout, dva týpci, co zpívají o mrtvolách v rašeliništích.

Přivolat Bestii ohněm (Mörghuul)

Marek Hadrbolec 04.02.2024

Podium zdobí dva obrácené kříže a čtveřice svíček. Dav lidí pod ním netrpělivě vyhlíží příchod Bestie...

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Já na Brno, Brno na mě

Jakub Zbořil 31.01.2024

První koncerty jsem viděl v dnes už zaniklém klubu Boro koncem střední školy. Tehdy jsem neměl tušení, že taková podzemnická scéna v Česku vůbec existuje... Scéna - Brno!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace