Zprávy / Festivalové

Kompletní edice Berlin Atonalu se vrací do Kraftwerku

Kompletní edice Berlin Atonalu se vrací do Kraftwerku

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.08.2023

Berlin Atonal se vrací do Kraftwerku a poprvé po více než čtyřech letech se uskuteční v plném rozsahu. Deset let po svém obnovení Atonal pokračuje v prezentaci experimentální kultury ve všech jejích podobách a letošní ročník je dosud nejrozmanitější a nejambicióznější.

Festival obsahuje šest koncertních večerů, které jsou rozloženy do dvou víkendů, a konají se v areálu Kraftwerk, jehož součástí jsou i kluby Tresor, Globus a OHM. Proběhne rovněž výstava Universal Metabolism, která pozve diváky na performativní cestu uměleckými díly vytvořenými nebo adaptovanými pro budovu Kraftwerku.

V prvním víkendovém bloku se představí známá rakouská performerka Florentina Holzinger a Laurel Halo se svým novým projektem Atlas. Aho Ssan uvede audiovizuální show společně s vizuálním umělcem Sevi Iko Dømochevskym. Dalším vrcholem je nový projekt, který spojí Shackletona, Waclawa Zimpela a zpěváka Siddharthua Belmannua. Dalším unikátním debutem bude představení spojující transformativní hudební sílu Cateriny Barbieri, vrstevnaté zvukové výzkumy Space Afrika a jedinečné vizuální kouzlo Marcela Webera (MFO). Na závěr programu vystoupí legendární techno kombo Sandwell District.

I druhý víkend festivalu slibuje své. Alessandro Cortini se vrací se svou novou AV show, světovou premiéru bude mít punkmetalová kapela Persher, kterou tvoří Blawan a Pariah. Dočkáme se i nové spolupráce Pavla Miljakova a Perily a mnoha dalších.

Info

Berlin Atonal
7.-17. 9. 2023
Kraftwerk, Berlín
web festivalu

foto © Helge Mundt

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Elektronický festival Rosnička na konci června

redakce 10.06.2024

Festival Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace