Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

redakce | Články / Seriály | 05.02.2023

Brněnský písničkář Ivo Cicvárek, lídr někdejší formace Velký svět (nominovaná na Anděla za první stejnojmenné album), kterou loňského léta přejmenoval na kratičké Živo a s níž vydal v závěru roku album Morytáty a romance, je dalším respondentem naší „rozhledové“ rubriky Tak daleko, tak blízko. Na zmíněné desce se podílelo celkově osmnáct hudebníků, ale vyhlédnout z okna jsme nechali jen principála. Naživo můžete Živo vidět na křtu 24. února v pražském klubu Kaštan.

Co vidíš z okna?
Placaté střechy domů, za nimi pole, někdy bahnité, někdy zasněžené, někdy vysušené na troud. A líšeňský „Kostelíček“ v dáli za tím vším.

Kam na snídani?
Do ledničky a chlebníku na kuchyňské lince. Když jsem doma, ani mě nenapadne nikam chodit. Ale kdybych si měl vybrat styl snídaně, který mě v posledním roce bavil, tak u beduínů v Jordánsku…

Oblíbená vycházková trasa?
Mám dvě. Jedna na vyhlídku Hornek nad Mariánským údolím. Baví mě sledovat proměny Moravského krasu v průběhu roku, takže tam každý rok zajdu nebo zaběhnu několikrát. Někdy se zdržím, a chvíli koukám do údolí, jindy jenom zkontroluju, že všechno je na svém místě. A druhá trasa vede kolem vysílače Hády přes Hádeckou planinu k pomníku S. K. Neumanna na Šumbeře.

Kde na kávu?
Netuším. Letos, v prosinci, už jsem měl zhruba pět kafí. Od začátku roku…

A na večeři?
Tohle covid hodně probral. Dřív bych řekl třeba do sushi baru Koishi, ale ten zanikl. Takže budu muset objevit nová místa v centru Brna.

Na něco ostřejšího?
Některý z barů typu Bar, který neexistuje. Ale po půlnoci klidně do Poslední leče. V centru Brna je v tomhle směru ráj, dá se vyrazit naslepo a objevovat. Ale jinak jsem spíš na víno, takže do nějakého menšího nebo středně velkého vinařství, letos mě nadchla ochutnávka u Oulehlů v Dolních Kounicích.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Klub – Café Práh ve Vaňkovce: je to malé místo, které je nerozlučně spjaté s písničkářskou scénou. Kino Scala – nejčastěji v něm ale jsem na různých festivalových projekcích, např. v rámci Serial Killer, tedy festivalu televizních seriálů. Divadlo – hodil bych si tříbokou kostkou, mezi Husou na provázku, HaDivadlem a Studiem Marta. Ale divadlo nějak flákám, musím se polepšit.

Kam se chodíš zašít?
Do postele s knížkou. Ale moc to zašívání nestíhám…

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?
Svratecká hornatina, i když tam teď řádila kůrovcová kalamita. Někde kolem Křeptova. A do ciziny: jo, líbilo by se mi nějaký ten měsíc se zašít v Dračích horách v Jižní Africe.

Ideální dopravní prostředek?
Ten z filmu Moucha. Pokud by vychytal mouchy…

Info

Živo – Morytáty a romance (Indies Scope, 2022)
web vydavatelství

Živě:
Živo
24. 2. 2023 20:00
Kaštan, Praha
Fb událost

foto © se svolením Iva Cicvárka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace