Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Niki Sabrina

Vstupní prohlídka: Niki Sabrina

redakce | Články / Seriály | 28.02.2022

Česko-rakouská zpěvačka, producentka a multiinstrumentalistka Niki Sabrina, vlastním jménem Nicole Sabrina Stenzl, začala skládat v patnácti. Dnes studuje populární hudbu na Goldsmiths University v Londýně a loni vydala EP Forever Misunderstood, na němž zkoumá vztahy k druhým lidem, ale i k sobě samé. Optali jsme se na pár další souvislostí.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Jelikož poslouchám velké množství různé hudby, bylo pro mě velice těžké najít si jako umělec svůj vlastní osobitý styl, můj vkus je velice proměnlivý. Všechna moje dosud vydaná hudba je převážně inspirovaná undergroundovou alt-pop scénou, zejména umělci z ikonického labelu XL Recordings jako FKA Twigs, a taky elektronickou. Hodně jsem poslouchala hyperpop, který v mé tvorbě určitě zanechal své stopy. Nová hudba, na které dělám, je poměrně odlišná od té předešlé, jelikož se soustředím na zlepšení hry na kytaru a piano a dost se vracím ke klasickému songwritingu. V produkci si ale chci zachovat oblíbené elektronické prvky.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Umění obecně je moji největší vášní, ráda kreslím a maluju. Novým koníčkem je čtení, což je něco, k čemu jsem myslela, že se snad nikdy nedokopu, protože jsem se nepřemohla k přečtení ani jedné knihy z maturitního seznamu, ale here were are now. Jinak studuju na Goldsmiths University v Londýně obor Popular Musica a zjišťuju, že tahle vysoká je spíš ztráta času a peněz, poněvadž nemáme skoro žádné hodiny.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Asi to, že je člověk na všechno sám a nemůže se pořádně zaměřit na zdokonalování v jedné věci. A taky interakce s jinými hudebníky je něco, co mi rozhodně chybí. Myslím, že už jamování je nenahraditelná zkušenost, kterou by si měl každý hudebník projít, protože vás to naučí improvizaci.


Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Všechno, co je nějakým způsobem kontroverzní. Nemůžu si pomoct.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Jsem simple v tomhle ohledu: voda a nějaké ovoce. Možná kdybych mohla být hodně náročná, tak bych si řekla o sushi.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Za hudební nástroje, za kytary. Nedávno jsem si koupila novou semi-hollow elektrickou na Denmark Street, což je ulice známá svými kytarovými obchody a nahrávacími studii, navštěvovanými slavnými jmény jako David Bowie nebo Jimi Hendrix. Kromě toho dost utrácím za pluginy, efekty pro produkci. V poslední době se mi ale celkem daří se krotit v tomhle ohledu.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?
Jeden velký chaos. Člověk musí neustále hledat cestu, jak zůstat pozitivní. Ale dokud máme jídlo a umění, je tu celkem hezky.

Info

Niki Sabrina
Soundcloud

foto © se svolením Niki Sabriny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace